Akasa Venom A10 boştaki yüksek sıcaklık değerleri

Somestr

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Bende Akasa Venom A10 sıvı soğutma var. AMD Ryzen 3600 var. ASUS TUF B450 PRO anakartım var. Yeni termal macun aldım. Arctic MX-4 2019 ama boştayken sıcaklık değerlerim 30'larda göstermiyor. 50 civarında oluyor. 1.3v veriyorum. Yük altına aldığımda ise 70 dereceleri geçmiyor. Ama boştayken bu kadar fazla göstermesi normal değil gibi geliyor. Sistemin frekansı 3950'de sıvı soğutmam artık çalışmıyor mu? Yoksa yeni bir soğutma almam gerekiyor mu?

Bende Akasa Venom A10 sıvı soğutma var. AMD Ryzen 3600 var. ASUS TUF B450 PRO anakartım var. Yeni termal macun aldım. Arctic MX-4 2019 ama boştayken sıcaklık değerlerim 30'larda göstermiyor. 50 civarında oluyor. 1.3v veriyorum. Yük altına aldığımda ise 70 dereceleri geçmiyor. Ama boştayken bu kadar fazla göstermesi normal değil gibi geliyor. Sistemin frekansı 3950'de sıvı soğutmam artık çalışmıyor mu? Yoksa yeni bir soğutma almam gerekiyor mu?
Boşta 50 biraz fazla olsa da yük altında 70 oldukça iyi endişe etmenizi gerektirecek bir durum yok.

Gayet soğukmuş yük altında.

Yük altında 70 dereceyi geçmiyorsa sıkıntı yoktur soğutman çalışıyordur.Boştayken 50 normal bence bende de öyle çünkü.
Anladım. Teşekkür ederim.
Boşta 50 biraz fazla olsa da yük altında 70 oldukça iyi endişe etmenizi gerektirecek bir durum yok.
Boşta bu kadar fazla olmasının sebebi ne olabilir ?
Gayet soğukmuş yük altında.
Teşekkür ederim.

Açıkcası bir bilgim yok kullandığınız program yanlış gösteriyor olabilir mi?

Hem anakarttan hem ASUS'un kendi programından hem de AIDA64 programından bakıyorum. Bir yanlışlık olduğunu düşünmüyorum. Ya anakartta bir sorun var ya da sensörlerde anlamadım.

Hangi programla ölçüyorsun?

Bakmadıysan bir de Ryzen Master'dan bak.

Onunla bakmıştım ama hatırlamıyorum. Yanlış bir şey söylemekte istemiyorum. Ancak soğutucuya boştayken dokunduğumda fazla sıcak gibi geliyor.
Havalar ısındığından 10 dereceye kadar bir artış olabilir denmiş çoğu yabancı forumda.

Nisan ayında aldım parçalarımı. Intel'deyken böyle bir sorun yoktu. AMD taktıktan sonra oldu. Aynı işlemci arkadaşımda da var. Onda boştayken bu kadar sıcak olmuyor. Voltajı fazla veriyormuşum onu BIOS'tan düzelttim ama hala düzelmedi. Bana göre biraz sıcak gibi geliyor.

Geri
Yukarı