Akdeniz 2 yıllık bilgisayar programcılığına gidilir mi?

Garavell

Femtopat
Arkadaşlar TYT puanım 292, 86401 akdeniz üniversitesi bilgisayar programcılığına gitmek istiyorum onun puanı 299, 43485 gelme ihtimali nedir?

DGS ile 4 yıllığa çevirmek istiyorum bunu hakkında görüşleriniz.

4 Yıllığı kazandım diyelim aynı anda ikisini de okuyabilir miyim?

Başka nereleri tercih verebilirim, ikinci öğrenim nasıldır?

Son düzenleyen: Moderatör:
Dgs ile 4 yıllığa geçmek için bitirmen gerekmiyor 2 yıllığı ayrıca 2 yıllık diploması ile kpss girdikten sonra işe başlayabilirim

Demek istediğim o bölümün sana katacağı bir şey yok, ha ben çok çalışırım orada kendimi geliştiririm dersen neden olmasın. Çevrendeki insanlar puanım yetti bilgisayar yazıyor diye geldim kafasında olacaklar bunu da göz önünde bulundur.

Demek istediğim o bölümün sana katacağı bir şey yok, ha ben çok çalışırım orada kendimi geliştiririm dersen neden olmasın. Çevrendeki insanlar puanım yetti bilgisayar yazıyor diye geldim kafasında olacaklar bunu da göz önünde bulundur.

Onların kafası. Benim ortalamam yüksek olması demek bu da işime gelir. Ben eğitimi alsam yeter. 4 yıllıkta derslerden de muaf olurum.

Son düzenleyen: Moderatör:
2 yıllık okuyup başka bir üniversitede Bilgisayar/Yazılım/Bilişim Sistemleri Mühendisliği'ne geçebilirsin. Bazı Öğrenci İşleri dersleri saymak istemiyorlar, ama genelde DGS ile gelenlerin birçok derslerini sayıyorlar, hem ön lisans, hem de lisans yapıyorsun. 3-4 senede bitirirsin. Hem ön hazırlığın olmuş olur. İlk sene zorlanmıştım programlama derslerinde.

2 yıllık okuyup başka bir üniversitede Bilgisayar/Yazılım/Bilişim Sistemleri Mühendisliği'ne geçebilirsin. Bazı Öğrenci İşleri dersleri saymak istemiyorlar, ama genelde DGS ile gelenlerin birçok derslerini sayıyorlar, hem ön lisans, hem de lisans yapıyorsun. 3-4 senede bitirirsin. Hem ön hazırlığın olmuş olur. İlk sene zorlanmıştım programlama derslerinde.
Ders saymak derken neyden bahsediyorsun bilmediğimden soruyorum affet

Yaptığım izlediğim yol mantıklımı

Daha iki yıllığı okurken dgsden iyi bir puanla geçebilirmiyim

Tercihle vereceğim bölüm arasında 6,57084 puan fark var gelme durumu ?

Ders saymak aldığın dersin içeriği ile yeni yerleştiğin üniversitedeki dersin içeriği ile aynıysa dersi almış kabul ediliyorsun. Izlediğin yol mantıklı, ama karar senin. DGS'de yanlış hatırlamıyorsam Türkçe ve Matematik var. Puan önemli değil, önemli olan yüzdelik dilim.

Yeni konular

Geri
Yukarı