Akıllı saat vs Klasik saat

Karabomba

Hectopat
Arkadaşlar merhaba, ben saat almak istiyorum da sizce hangi marka almalıyım? Akıllı mı almalıyım yoksa klasik mi? Görüşlerimiz nelerdir? Akıllı saatler biraz narin duruyor bana göre ve bozulma olayları korkutuyor beni o yüzden konu açma gereksinimi duydum. Klasik saatlerde güzel ama akıllı saatlerin özellikleri yok onlarda. Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Öneri saat marka ve modellerini de yazabilir misiniz? Teşekkürler şimdiden...

Arkadaşlar merhaba, ben saat almak istiyorum da sizce hangi marka almalıyım? Akıllı mı almalıyım yoksa klasik mi? Görüşlerimiz nelerdir? Akıllı saatler biraz narin duruyor bana göre ve bozulma olayları korkutuyor beni o yüzden konu açma gereksinimi duydum. Klasik saatlerde güzel ama akıllı saatlerin özellikleri yok onlarda. Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Öneri saat marka ve modellerini de yazabilir misiniz? Teşekkürler şimdiden...

2018 senesine kadar her zaman klasik saatten yanaydım. Yeniliğe açık olmayı tercih ettim ve 2018'de Galaxy Watch aldım. O zamandan bu zamana klasik saatlerimin hiçbirini kullanmadım. Her türlü özellik var. Kişiselleştirebilme olanağı sunmaları çok güzel. Narinlik konusunda size katılmıyorum normal saat camlarından kat kat daha kaliteli ve dayanıklılar.

Klasik saat derim.

Akıllı saatlerin yapabildiklerini cebinde binlerce lira verdiğin alet yapıyor zaten, bu işi bir de kolumdaki alet yapsın diye ona para gömmek mantıklı gelmiyor. Klasik saat de saat ve tarih gösteriyor, kendinle çelişiyorsun demeyin. Saat bir aksesuardır ve bence klasik saat erkeğe yakışan daha şık bir aksesuar akıllı saate göre.

Klasik saat derim.

Akıllı saatlerin yapabildiklerini cebinde binlerce lira verdiğin alet yapıyor zaten, bu işi bir de kolumdaki alet yapsın diye ona para gömmek mantıklı gelmiyor. Klasik saat de saat ve tarih gösteriyor, kendinle çelişiyorsun demeyin. Saat bir aksesuardır ve bence klasik saat erkeğe yakışan daha şık bir aksesuar akıllı saate göre.

Klasik saat ve akıllı saatler arasında dünya kadar fiyat farkı yok.
Bu kadar para bayılıyorum cebimdeki telefonun yaptığını kolumdaki saatte yapsın demeye başlıyorsunuz bir yerden sonra.
Adam akıllı, klasik saat almak istediğiniz zaman cebinizden 1.500-3.500TL civarı para çıkarmanız gerekiyor.
Bu saate bu kadar para vereceğime gider akıllı saat alırım daha mantıklı.
Saat tasarımını üstelik kişiselleştirebilirim ve klasik saat görünümü verebilirim.

Klasik saat derim.

Öyle akıllı saatler var ki klasik saatlerden daha şık durabiliyor kolda. Ayrıca fazla fonksiyon göz çıkarmaz. Teknoloji çağındayız, elbette üzerimizdeki her şey akıllı olacak. Olmalı demiyorum ama olursa da boşa değil hiçbir şey. Kardeşime Watch GT2 aldım ve bir kaç gün sonra yüksek nabız uyarısı vermeye başladı, tansiyonu falan yükselmiş saat anlık söylüyodu. Doktora gitti ve bazı kan değerlerinin normal olmadığı görüldü. Bunu klasik saat yapamazdı mesela, genç bir adam da kendinden şüphe etmezdi saat söylemese. Daha bir çok örneği verilebilir, sadece boşa değil bunu demek istiyorum.

Eğer ki dünya üzerinde akıllı telefon olmasaydı ve günümüz akıllı telefonlarının özelliklerini sadece ama sadece akıllı saatler yapıyor olsaydı, kesinlikle tercihimi akıllı saatlerden yana kullanırdım. Fakat, bildiğiniz gibi akıllı saatler ve akıllı telefonlar arasında bazı farklar dışında pek de fark olmadığı için ben akıllı saatlerin büyük bir kısmını (200 TL ve üstüne satılanların hemen hemen hepsini) para ve elektrik israfı olarak görmekteyim. Benzer durum klasik saatler için de geçerli.
Sonuç olarak, eğer ki kesinlikle bir saat alınacaksa ve saatin işlevi ön planda olacaksa tercihimi akıllı saatten yana kullanırdım. Fakat, saat daha çok "aksesuar" olarak değerlendirildiği için tercihlerin klasik saatlerden yana olduğunu görmek de son derece normal bir şey.

Yeni konular

Geri
Yukarı