Akım korumalı priz önerisi

Aries

Kilopat
Merhaba.

Elektriğin fazla gitmesi sebebi ile bir akım korumalı priz almak istiyorum. Forum üzerinde olan önerilerin hepsine baktım internetten kendimde araştırdım fakat tam aradığım gibi bir ürün malesef bulamadım içime sinmedi. İki ekran, modemim, bilgisayar kasam, ses sistemim ve telefonumun şarj aleti takılı yaklaşık 6 yuva kullanıyorum. Gitar amfisi için şarj aletini söküyorum.

Schneider Electric APC 5'li Akım Korumalı Priz ve 2 USB Fiyatı

Bu ürün çok hoşuma gitti fakat 5 gözü dolduğunda amfi takmak istersem artık hoparlör sökmem gerekicek böyle uğraşmak biraz sıkıntılı olacağını düşündüğümden içime sinmedi. Üzerinde usb yuvaların olması çok hoşuma gitti.

Daha fazla bağlantı yuvası olanlar ise çok daha tuzlu ve gereksiz yere üzerinde fazladan yuva olan modeller olabiliyor. Öneriniz nedir sizin de fikrinizi almak istedim. Şimdiden teşekkürler.

Merhaba.

Elektriğin fazla gitmesi sebebi ile bir akım korumalı priz almak istiyorum. Forum üzerinde olan önerilerin hepsine baktım internetten kendimde araştırdım fakat tam aradığım gibi bir ürün malesef bulamadım içime sinmedi. İki ekran, modemim, bilgisayar kasam, ses sistemim ve telefonumun şarj aleti takılı yaklaşık 6 yuva kullanıyorum. Gitar amfisi için şarj aletini söküyorum.

Bu ürün çok hoşuma gitti fakat 5 gözü dolduğunda amfi takmak istersem artık hoparlör sökmem gerekicek böyle uğraşmak biraz sıkıntılı olacağını düşündüğümden içime sinmedi. Üzerinde usb yuvaların olması çok hoşuma gitti.

Daha fazla bağlantı yuvası olanlar ise çok daha tuzlu ve gereksiz yere üzerinde fazladan yuva olan modeller olabiliyor. Öneriniz nedir sizin de fikrinizi almak istedim. Şimdiden teşekkürler.
Bunlar hayal ettiğin korumayı sağlamaz, elektriğin gitmesiyle gelmesiyle akım korumasının bir alakası yok.

Tunçmatik Enerji Koruma Prizi Powersurge 6'lı Siyah 1050 Fiyatı
Ben masaüstü bilgisayarım için bu prizi kullanıyorum gayet de memnunum hem de türk malı.Ben zamanında 40 tlye almıştım.

Sizce hangisi daha iyi olur ikisi arasında ?
Bunlar hayal ettiğin korumayı sağlamaz, elektriğin gitmesiyle gelmesiyle akım korumasının bir alakası yok.

İnternet üzerinde ve diğer konularda sistemleri koruduğunu belirtmişler sadece sistemime almayı ve cihazlarımı korumayı istiyorum UPS de düşündüm fakat o konu daha da karışık geldiğinden en azından prizimi kaliteli tutmak istedim. Gidip geldiğinde bir koruma sağlamasa bile en azından cihazlarım ile elektrik arasında bir ara koruyucu olur diye düşünmekteyim. Sorularım da bu yönde değildi malesef. Sizce bir model öneriniz var mı yada paylaştığımın üzerine bir fikriniz ? :)

Son düzenleme:
Sizce hangisi daha iyi olur ikisi arasında ?

İnternet üzerinde ve diğer konularda sistemleri koruduğunu belirtmişler sadece sistemime almayı ve cihazlarımı korumayı istiyorum UPS de düşündüm fakat o konu daha da karışık geldiğinden en azından prizimi kaliteli tutmak istedim. Gidip geldiğinde bir koruma sağlamasa bile en azından cihazlarım ile elektrik arasında bir ara koruyucu olur diye düşünmekteyim. Sorularım da bu yönde değildi malesef. Sizce bir model öneriniz var mı yada paylaştığımın üzerine bir fikriniz ? :)
Akım korumalı prizin esprisi diyelim voltaj 260 oldu veya yıldırım çarptı vs bir aşırılık oldu VDR patlar ve akım kesilir o anda. Önemli olan ve senin aradığın şey cihaz çalışırken stabil voltaj almasıdır. Bunu ancak regülatörler sağlar, yani voltaj bir 190 olsa bir 230 olsa da sana hep 220v verir, akım korumalı prizler bu açıdan sana bir fayda sağlamaz, UPS ise sürekli bataryadan besler regülatöre göre artısı elektrik kesintisinde de yardımcı(UPS içinde de regülatör de var) Akım koruma çoğu cihazın içinde vardır bir anlamda bu prizler para tuzağıdır.

Son düzenleme:
Akım korumalı prizin esprisi diyelim voltaj 260 oldu veya yıldırım çarptı vs bir aşırılık oldu akımı keser o anda. Önemli olan ve senin aradığın şey cihaz çalışırken stabil voltaj almasıdır. Bunu ancak regülatörler sağlar, yani voltaj bir 190 olsa bir 230 olsa da sana hep 220v verir, akım korumalı prizler bu açıdan sana bir fayda sağlamaz, UPS ise sürekli bataryadan besler regülatöre göre artısı elektrik kesintisinde de yardımcı(UPS içinde de regülatör de var) Akım koruma çoğu cihazın içinde vardır bir anlamda bu prizler para tuzağıdır.

Diğer konularda insanlar faydalı olduğunu her sistemde önerdiklerini hatta bazı televizyon firmalarının bu tarz prizler yoksa kurulum bile yapmadıklarını beyan etmişler. Açıkçası ups konusunda bir bilgim yok miktarı işlevselliği hangi markanın daha iyi olduğu vs gibi. Şuan gerçekten kafam karıştı.
6 adet priz yuvası kullanıyorum bir ups de bunu sağlamam mümkün mü hem regüle edicek hem sizin dediğiniz özellikleri olan bir cihaz modeli var mı gereksinimlerimi karşılama konusunda sıkıntı çıkarmicak?

Diğer konularda insanlar faydalı olduğunu her sistemde önerdiklerini hatta bazı televizyon firmalarının bu tarz prizler yoksa kurulum bile yapmadıklarını beyan etmişler. Açıkçası ups konusunda bir bilgim yok miktarı işlevselliği hangi markanın daha iyi olduğu vs gibi. Şuan gerçekten kafam karıştı.
Kardeşim burada seni veya başkasını ikna etmeye çalışmıyoruz. Teknolojik destek forumu burası, soru soruyorsunuz yardımcı olmak adına cevap veriyoruz, aksini iddia eden varsa argümanıyla gelsin sen yanlışsın desin.

Merhaba.

Ben Tunçmatik ve Schneider ın ürünleri üstüne ürün tanımam.İki markaya da bak.Karşılaştır ,kendine en yakın hissettiğini 😂 al.

Kardeşim burada seni veya başkasını ikna etmeye çalışmıyoruz. Teknolojik destek forumu burası, soru soruyorsunuz yardımcı olmak adına cevap veriyoruz, aksini iddia eden varsa argümanıyla gelsin sen yanlışsın desin.

Konuyu ilk oluşturduğumda UPS gibi birşey sormadım üstelik akım korumalı prizler işe yarar mı diye de. Teşekkür ederim sizce bunların işe yaramadığını söylediniz ancak dikkatiniz çekiyor ise kafamın karıştığını söyledim farklı konularda işe yaradıklarını söylerken insanlar sizden böyle bir cevap alınca şaşırdım. Bunun üzerine samimiyetinize sığınarak size hislerimi belirttim kafam karışıyor gibi. Eğer buna ''seni veya başkasını ikna etmeye çalışmıyoruz '' gibi bir kelime kullanıyorsanız Kardeşim dicek samimiyetimiz de bulunmamakta. Tekrardan bilgileriniz için teşekkür ederim fikirleriniz için siz dediğinizde bile yan sekme açıp UPS model ve fiyatlarına bakmaya başladım. Önerileriniz olur ise beklerim.
Ben Tunçmatik ve Schneider ın ürünleri üstüne ürün tanımam.İki markaya da bak.Karşılaştır ,kendine en yakın hissettiğini 😂 al.

APC PM6U-GR Yüksek gerilim önleyici 6 AC çıkış(lar) 230 V 2 m Beyaz PM6U-GR - Nanokatalog Böyle bir site ve model buldum hoşuma gitti :)

Yeni konular

Geri
Yukarı