Akım Korumalı Priz Önerisi

HeyLut

Decapat
Arkadaşlar merhaba geçen yıl masaüstü bilgisayarımın güç kaynağı bozulmuş ve yeni güç kaynağı almıştım.
Bu sabah da bilgisayarım bir anda kapandı ve belli bir süre açılmadı. Yeni güç kaynağım da gidici gibi duruyor.
Güç kaynağını korumak için akım korumalı priz almak istiyorum ama piyasada çok fazla alternatif ve aralarında ciddi fiyat farkları olduğu için karar veremedim.
Şu an kullandığım priz 6lı ve 8 metre. Bu kadar uzun kablosu olan akım korumalı priz bulamayacağım için bilgisayar ile alakalı fişleri akım korumalı prize takıp o prizin ucunu da kendi uzatmama takarak ana prize ulaştırmayı düşünüyorum.
Bunun tavsiye edilen bir şey olmadığının farkındayım ama bana uygun akım korumalı priz üretilmiyor piyasada.

Ben şu bir kaç ürünü buldum. Sizin önerileriniz nelerdir?

6'lı 1050 Joule. Fiyatları iyi görünüyor. Aynı ürünün farklı renkleri sanırım.

Tekli 918 Joule olmasına rağmen yüksek fiyatının nedenini anlayamadım.

5'li 900 Joule. İlk Tunçmatik'in direkt rakibi ancak fiyatı yüksek. Bu parayı vermeye değer mi ?

5'li 900 Joule. Fiyatı çok cazip duruyor ama markaya pek güvenemedim.

Tunçmatik 5li olanını kullanıyorum. Bir sorun yaşamadım ama 1 aydır kullanıyorum uzun kullanan biri daha iyi bir cevap verebilir.

Bir yerde okumuştum ne kadar doğru bilmiyorum fiyatı 100 150 TL den aşağı olan akım korumalı prizlere güvenmeyin diye. Çünkü normal prizler bile 20 ve 80 TL arasında oluyor diye okudum biraz mantıklı geldi fakat doğrulu varmı bilmiyorum varsa bilen yazsın.

Ben bunların hiç birini kullanan birisi değilim. Yakın zamanda bilgisayar topladım. İlla gerekli bir şey midir akım korumalı prizler?

Bende yeni sistem topladım daha parçalar kargoda ve dediğiniz gibi akım korumalı priz kullanmak gerek sanırım. Benim yaptığım araştırmalara göre Schneider marka en iyi olan bu konuda. Ama bendeki sorun akım korumalı prizlerin kablolarının kısa olması genelde. Prize direk takmak şart mı ? Yoksa hali hazırda kullandığım uzatmadaki boşluklardan birine taksam olur mu ?

Benim güç kaynağım patlamıştı bende gidip akım korumalı Tunçmatik 6lı aldım yaklaşık 4 yıldır kullanıyorum bir sorun olmadı henüz tavsiye ederim Tunçmatik almanı.
Bende yeni sistem topladım daha parçalar kargoda ve dediğiniz gibi akım korumalı priz kullanmak gerek sanırım. Benim yaptığım araştırmalara göre Schneider marka en iyi olan bu konuda. Ama bendeki sorun akım korumalı prizlerin kablolarının kısa olması genelde. Prize direk takmak şart mı ? Yoksa hali hazırda kullandığım uzatmadaki boşluklardan birine taksam olur mu ?
Ben normal prize takiyorum akım korumalı prizi bilgisayarın fişlerini de akım korumalıya takıyorum bir sorun olmadı.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı