Akım korumalı priz ve güç kaynağı nasıl bağlanmalı?

burkaytegin

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar iyi günler. Kısa süre önce bir sistem topladım. İkinci günü elektrik kesilince birden korkmaya başladım ve internetten araştırma yaptım. Bir çok kişi ani elektrik kesintisinin masaüstü bilgisayarlarda soruna yol açtığını, anakartı yaktığını vs. yazmış. Böyle olunca iyice korkmaya başladım ve araştırmaya başladım. Araştırmalarım sonucunda akım korumalı priz aldım. Tunçmatik marka. Odamdaki priz ile bilgisayar masam arası uzak dolayısıyla uzatma kullanıyordum. Akım korumalı prizi alınca odamdaki ana prize akım korumalıyı taktım, uzatma fişini de akım korumalı prize takarak normal kasa ile monitörümü uzatmaya taktım. Bu kullanım yanlış mıdır? Tam tersini mi yapmalıyım? Doğrusunu söylerseniz çok sevinirim. Bir de bu elektrik kesintilerinde PSU önemli bir faktörmüş. Benim PSU'm Thermaltake V200 600W 80Plus. Bu PSU sizce elektrik kesintilerine karşı dayanıklı mıdır? Cevap veren herkese şimdiden çok teşekkür ederim. Bu konuyu açma sebebim az önce babamın ben ödev yaparken habersizce şalteri indirmesi. İndirdikten sonra şalteri indirdim diyor bir de.

Son düzenleyen: Moderatör:
Araştırdım ama öyle bir şey çıkmadı. MSI B450M-A PRO Max 4133MHz(OC) DDR4 soket AM4 M.2 HDMI DVI mATX anakart siz bakabilir misiniz?

Yazmıyor. Sanırım akım koruması yok anakartınızda. Güç kaynağınız sağlam. Sorun çıkaracağını sanmam millet RTX sistemde Frisby güç kaynağı kullanıyor. Evinizde elektronik eşyalar fazla bozulmuyorsa buzdolabı, televizyon vb. akım dalgalanması yok demeketir. Sık sıkta elektrikler kesilmiyorsa endişe etmeyin.

Geri
Yukarı