Akım korumalı prizler parazitleri önler mi?

Mortis06

Kilopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
RTX 4060 Ryzen 7 7735hs
Meslek
Öğrenci
Selamlar, evimde bulunan topraklama hatta düzgün çalışmasına karşılık elektrikte parazitlenme yaşıyorum. Akım korumalı prizlerin belli bir seviyeye kadar bu parazitlenmelerin önüne geçebildiği söylenmekte. Denildiği gibi bir akım korumalı priz alsam bu sorunun önüne geçebilir miyim? Yaklaşık 3 ay kadar daha burada kalmam gerektiği için alternatif başka bir çözüm bulamadım.

Selamlar, evimde bulunan topraklama hatta düzgün çalışmasına karşılık elektrikte parazitlenme yaşıyorum. Akım korumalı prizlerin belli bir seviyeye kadar bu parazitlenmelerin önüne geçebildiği söylenmekte. Denildiği gibi bir akım korumalı priz alsam bu sorunun önüne geçebilir miyim? Yaklaşık 3 ay kadar daha burada kalmam gerektiği için alternatif başka bir çözüm bulamadım.

Akım korumalı priz işini görecektir.

Esas amacı, yüksek voltaj korumasıdır. Parazitleri de engelleyebilir. APC marka tavsiye ederim. Kaliteli bir prizdir. Koruması da çoğuna göre iyidir.

Cihazların elektrik kaynaklı zarar görmemesi için ne önerirsin bilgili birine benziyordu dostum.
Estağfurullah hocam. En iyi korumayı UPS sağlar. Elektrik kesintisi de dahil olmak üzere korur.

Estağfurullah hocam. En iyi korumayı UPS sağlar. Elektrik kesintisi de dahil olmak üzere korur.

Hocam bu UPS hakkında kafama takılan bir şey var. Elektrik kesilince devreye giriyor diye biliyorum. Elektriğin gitmesi çok ani bir olay, ona nasıl yetişebiliyor veya yetişebiliyor mu? Hiç cihaz kapanmadan devreye girebiliyor mu yani?

Link atabilir misniz? Ben çok korkuyorum bir kere bilgisayarım yanmıştı elektrik kaynaklı güvenilir bir markanın linkini atarsanız çok mutlu olurum.

Laptop kullanıyorum bu arada. Elektrik kesintileri sorun değil en uygun hangisi olursa söylerseniz sevinirim.

Esas amacı, yüksek voltaj korumasıdır. Parazitleri de engelleyebilir. APC marka tavsiye ederim. Kaliteli bir prizdir. Koruması da çoğuna göre iyidir.
S-Link Swapp SP10af modeli yüksek Joule değeri ve fazlaca çıkışa sahip olması ile dikkatimi çekmişti. Sizce alsam sorun yaratır mı? Aynı anda hepsini kullanmasam da 7-8 tane fiş sürekli takılı duruyor, APC 'de 8 çıkışlı gördüm.
Bu gün sosyal 'e yazmadan önce araştırırken APC 'nin tasarım olarak fotoğraflarda A101 'de satılan Pirhanna ürünleri gibi gözükmesi sebebi ile hiç bakmamıştım. Siz yazdıktan sonra tekrar bakınca Schneider ürünü olduğunu gördüm, diğer uzatmalarımı en kısa zamanda mutlaka APC ile güncelleyeceğim, Özellikle fiyat performans noktasında 4 çıkışlılar için oldukça uygun gibi.

Yeni konular

Geri
Yukarı