Akıncı SİHA Belgeseli

Makaleler
49
10 ay önce yayınlamış bir belgesel olsa da hala izlemeyenler vardır diye paylaşmak istedim.

Akıncı, Baykar tarafından üretilen, %93 yerlilik oranına sahip bir silahlı insansız hava aracıdır. Çok yakında seri üretim girip TSK tarafından kullanılmaya başlanacaktır. Akıncı sayesinde 2021 yılında terör Türkiye'nin gündeminde olmadı, çünkü tabiri caizse TB-2 ile beraber terörün kökünü kuruttu. "AKINCI BELGESELİ" de Akıncı'nın yapımı ve test süreçlerini bizlerle paylaşan bir belgesel.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Akıncı ilk uçuşunu tamamladığında, mühendislerimizin gözünden dökülen sevinç göz yaşı her şeyi açıklıyor zaten. Bu belgeseli izleyip bu ekiple çalışmak isteyen bir sürü genç arkadaş olduğuna eminim, hayallerinizden vaz geçmeyin.

Aşırı zor ağlayan birisi olarak bu video gözlerimi doldurdu, sonuna kadar izlemenizi öneriyorum. Zamanınız yoksa en azından ilk uçuş testinin yapıldığı kısmı izleyin.

Beni asıl sevindiren şey ise ekibin çok büyük bir kısmını genç mühendislerin oluşturması. Selçuk Bayraktar ve ekibi gibi insanlarımız olduğu sürece, Türk Havacılık ve Uzay sanayisi her geçen gün gelişecektir. Bu alanda bize katkı sağlayan TUSAŞ, Aselsan, Havelsan, Roketsan ve aklıma gelmeyen bütün şirketlere sonsuz teşekkürler. Gök yüzünün sınırlarını aşıp, atmosferin ötesine ulaşabilmek dileğiyle, yolunuz açık olsun.

Son düzenleme:
2021'in ilk çeyreğinden itibaren TSK tarafından kullanılmaya başlanmıştır.
Akıncı henüz seri üretime geçmedi (çok az kaldı) ve aktif olarak TSK tarafindan kullanılmıyor. Bunları düzeltelim.

TB2 başarılı bir SİHA idi ve tabiri caizse Akıncı da onun abiligini yapacak. Ben TB2 kadar başarı yakalayacagimizi ve bu başarıların başka projelere de sicrayacagindan eminim. Yerli ve milli savunma sanayimizin için calışmaya devam.

Akıncı henüz seri üretime geçmedi (çok az kaldı) ve aktif olarak TSK tarafindan kullanılmıyor. Bunları düzeltelim.

TB2 başarılı bir SİHA idi ve tabiri caizse Akıncı da onun abiligini yapacak. Ben TB2 kadar başarı yakalayacagimizi ve bu başarıların başka projelere de sicrayacagindan eminim. Yerli ve milli savunma sanayimizin için calışmaya devam.
Teşekkür ederim düzelttiğiniz için.

TB-2 kadar başarılı olacağından şüphem yok ama artık Akıncı'nın 200.000 saat uçmasını gerektirecek bir terör yok ortada. : ) Tabii TB-2 Zeytin Dalı ve Barış Pınarı harekâtlarına katılmıştı, o yüzden çok aktif kullanıldı.

Teşekkür ederim düzelttiğiniz için.

TB-2 kadar başarılı olacağından şüphem yok ama artık Akıncı'nın 200.000 saat uçmasını gerektirecek bir terör yok ortada: ) Tabii TB-2 Zeytin Dalı ve Barış Pınarı harekâtlarına katılmıştı, o yüzden çok aktif kullanıldı.

Adam 2005 yılından geleceğe ayar veriyor.
Ve dedigi gibi en iyilerinden birisi oldu.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu adama hastayım. Ciddi olarak ülkesini seven bir kisi.
Adam oyuncak bir uçağı savaş uçağına dönüştürdü. Helal olsun.

Geri
Yukarı