Akla geldikçe uygulanan kural 46

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

ApRa

Gigapat
Sosyal Tayfı
Katılım
1 Mayıs 2017
Mesajlar
6.470
Makaleler
217
Çözümler
179
"Kural 46: Konulara eklenen resimlerin, resim içeriğine uygun olarak isimlendirilmesi gerekmektedir."
  1. Bu kuralın olduğundan işlendiğinden forumun %90'ının haberi yoktur, bilmiyordur. Öyle olsaydı bu kadar hatalı görselli konular, yorumlar olmazdı.
  2. Ya bu kural eşit bir şekilde denetlensin, cezalandırılsın ya da bir düzeltme gelsin. Forumun çoğunun uymadığı (Unutmuş, aklıma gelmemiş, bilmiyor olabilir) kuraldan denk gelince ceza almak komik. Forumun yarısının sürekli banlı olması gerekiyor öyleyse.
  3. Bunun haricinde madem öyle neden düzeltilmeden konu onaylanıyor? Düzeltilmiyorsa neden ceza alıyorum? Yetkili ekibin bile tam uygulamadığı, denetlemediği şey neden var?
  4. Gözden kaçmış gibi komik bir yorum istemiyorum bu konuya çünkü cevap belli akla gelmiyor, gelince de dur şu ceza vardı uygulayım oluyor.
  5. Konuyu direkt tarayıcı üstünde oluşturduğum zaman genel olarak aklıma gelmiyor ve daha kolay olması amacıyla alıntıla, yapıştır deyip geçiyorum.
Buyurun örnek konular, bu kişiler sadece örnek, neredeyse her üyenin var bu şekilde.

Ana konu:
Moderatör ekibi:
Akşam açıp ceza almadığım konu, bunun için de ceza uygulayın kaynamasın, altındaki yorumlar var bir de.
Ben ayrımcılık, inisiyatif gibi şeyler istemiyorum, sadece daha adil bir uygulama istiyorum. Yarım saat, bir saat makaleyi hazırlıyorum veya o an sorunu çözmek amacıyla hızlıca cevap yazıyorum sonra hop bir ceza, konuya dönüş yok.

Bu konuda ya cezanın ya maddenin değişmesini veya oluyorsa bir eklenti gelsin yüklediğimiz resimleri yeniden isimlendirebilelim ya da vb. bir çözüm gelmeli diye düşünüyorum. İsimlendirme doğru olmak zorunda çünkü aramalara çıkacak bunu ben de biliyorum. Cezanın uygulanma şekliyle bir değişiklik olabilir belki.
 

Moderasyon Ekibi

Yetkili Üye
Bu kuralın olduğundan, işlendiğinden forumun %90'ının haberi yoktur, bilmiyordur.
Mümkün olduğunca ve görüldükçe mesajları düzenliyoruz ve uyarı veriyoruz. Kuralları kontrol etmek, üyelerin sorumluluğu. Daha öncesinde bu kural nedeniyle 0 puanlık bir uyarı almış olduğunuzdan dolayı haberiniz olmuş olmalı.
Ya bu kural eşit bir şekilde denetlensin, cezalandırılsın ya da bir düzeltme gelsin.
Yeterince rapor gelmediği için gözden kaçabiliyor. Rapor ettiğiniz zaman tüm resimlerin isimlendirileceğinden emin olabilirsiniz.
Bunun haricinde madem öyle, neden düzeltilmeden konu onaylanıyor?
Uyarı verildikten kısa süre sonra resim isimleri düzeltilmiş. Birden fazla resim yüklendiği için biraz vakit almış. Herhangi bir sorun bulunmuyor.
Ben ayrımcılık, inisiyatif gibi şeyler istemiyorum, sadece daha adil bir uygulama istiyorum.
Kontrol ederseniz bu sebeple uyarı alan başkalarının da olduğunu görebilirsiniz. Raporlanan tüm içeriğin adil bir biçimde değerlendirileceğinden emin olabilirsiniz.
Bu konuda ya cezanın ya maddenin değişmesini veya oluyorsa bir eklenti gelsin, yüklediğimiz resimleri yeniden isimlendirebilelim ya da vb. bir çözüm gelmeli diye düşünüyorum.
Bu konuda görüşlere açığız. Mevcut isimlendirme yolunun pek ideal olmadığını biliyoruz. Özellikle iOS cihazlar üzerinden isimlendirmek yerine göre çok zor veya imkansız olabiliyor. iOS cihaz üzerinden yüklenen resimler, mesaj sahibi tarafından hemen raporlandığında uyarı vermeden isimleri düzenliyoruz.
 
KS
ApRa

ApRa

Gigapat
Sosyal Tayfı
Katılım
1 Mayıs 2017
Mesajlar
6.470
Makaleler
217
Çözümler
179
Aynı saat aralığında açılan başka bir konu, 4-5 konu daha var neyse uğraşmayacağım, keyfimi kaçırmak istemiyorum. Konu kilitlenebilir.
 
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Yukarı