Aklından geçen şeyin reklamıyla karşılaşmak

Angelic

Hectopat
Bir ürün hakkında hiç kimseyle sesli veya yazılı bir konuşma yapmadınız, hiçbir arama motorunda aratmadınız ve etkisi olabilecek diğer herhangi bir şey yapmadınız. Yalnızca birkaç dakikalığına o ürün aklınızdan geçti, düşündünüz. Ve sürpriz, artık telefonunuzda o ürünün reklamları çıkmaya başlıyor. Benim birkaç kez başıma geldi, üstelik öyle genel ihtiyaç ürünleri de değil. (Mesela ne kadar düşünürsen düşün, yağ reklamı çıksa şaşırmazsın.) Aynı şeyi yaşayan arkadaşlarım da var. Hiç başına böyle bir şey gelen başkaları da var mı acaba diye merak ediyorum.

Ben deneme sınavı yapıyordum yaptıktan sonra youtube'u açayım dedim. Ve ne oldu, Reklamda deneme sınavı reklamı çıktı. Hem bu 2'den fazla kez oldu.

Bir ara içimden HDMI to VGA kablo alayım dedim ondan sonra 1 el LoL attım bir siteye girdim reklamda da dönüştürücü vardı.

Farkında olmadan bakıyorsunuz o şeye veya arkadaşınız ile konuşuyorsunuz fark etmez, size çip takıldığı falan yok yani sadece farkında değilsiniz.

Kanıtla o zaman, bir de farkındaymış :) Kanıtlamaya çalışırken benim dediğim durumu kanıtlayacaksın.
İnsanların eylemlerinin farkındalığının size nesini kanıtlayayım? Siz ne yaptığınızın farkında değilseniz bunu genelleyemezsiniz. Ayrıca alzheimer veya çoklu kişilik bozukluğu gibi çeşitli sağlık sorunlarının da bir belirtisi olabilir 🙂.

İnsanların eylemlerinin farkındalığının size nesini kanıtlayayım? Siz ne yaptığınızın farkında değilseniz bunu genelleyemezsiniz. Ayrıca alzheimer veya çoklu kişilik bozukluğu gibi çeşitli sağlık sorunlarının da bir belirtisi olabilir 🙂.
Bir şeyin farkında olmamak sağlık sorunlarının belirtisi olmak değil, kendi yaptığınız şeyin farkında değilsiniz ve ben farkında değilmişim gibi yansıtıyorsunuz. Duymak istediğiniz cevap buysa söyleyeyim, evet siz baş karaktersiniz ve düşündüklerinize göre dünyayı şekillendiren basit bir robotum ben :)

Yeni konular

Geri
Yukarı