AKP'li vekil açıkladı: İl sayısı 100'e çıkacak

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Hamasetle bir ülke nereye kadar gidebilir ? Öyle hükümet kanallarında dinci ve milliyetçi filmler diziler yapmakla olmuyor. Gençler et yiyemiyor. Yetersiz besleniyor.

Yaz kızım 82 atina 83 selanik 84 Paris 85 Moskova 86 kerkük 87 afrin 88 Musul reisim baktı kapışamıyor il sayısını 100 yapıp oy toplayacak.
San Petersburg'u unutmuşun zira Rusya'nın en güzel şehirlerinden biridir.

Aslında belirli yerleri il yapmak mantıklı olabilir. Örnek vermek gerekirse İzmir'de Bergama, Kemalpaşa falan ama gidip 22.000 nüfuslu Ahlat'ı il yapmanın bir mantığı yok bence.

Konya o kadar büyük ki bence ben olsam parçalara ayırırdım. Zira burada benim memleketim de Ankara'ya yakın bı yerde merkeze oldukça uzağız. Aslında bölmek o kadar kötü bişey değil. Eğer böldüğü yerleri devlet ekonomik olarak kalkindirirsa neden olmasın.

Aslında belirli yerleri il yapmak mantıklı olabilir. Örnek vermek gerekirse İzmir'de Bergama, Kemalpaşa falan ama gidip 22.000 nüfuslu Ahlat'ı il yapmanın bir mantığı yok bence.
Cehape belediyesi çeşmeden boğma rakı akıtıyormuş doğru mu ?

Konya o kadar büyük ki bence ben olsam parçalara ayırırdım. Zira burada benim memleketim de Ankara'ya yakın bı yerde merkeze oldukça uzağız. Aslında bölmek o kadar kötü bişey değil. Eğer böldüğü yerleri devlet ekonomik olarak kalkindirirsa neden olmasın.

Cehape belediyesi çeşmeden boğma rakı akıtıyormuş doğru mu ?
Doğru. Düzenli olarak ailecek her hafta sonu gidip içeriz. Bazen arkadaşlarla toplanıp inat olsun diye Bayındır'a gidip yobazların önünde içtiğimizde oluyor.

Arkadaşlar,boş bir muhabbet,böyle bir konu açıp ne gerek var forumu kirletmeye sanki 100 il olacak.

İl sayısını 100'e çıkarmak yerine gelirlerin bölgesel anlamda eşitsiz dağılımını engellemek amaçlı verilen teşvikleri ve yapılacak yatırımları doğuya yapabilirler mesela. Bu sayede doğudan batıya göç olmaz ve bölgesel farklar azalır fakat nerede...

Bana göre il sayısı arttıkça partilerin milletvekili artacak ve bunların giderleri de olacağından bunlar devlete oldukça yük olacak. Ama mesela Konya gibi yüzölçümü büyük bir ili daha küçük parçalara ayırmak mantıklı olabilir.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı