AKP'li vekil açıkladı: İl sayısı 100'e çıkacak

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Doğru. Düzenli olarak ailecek her hafta sonu gidip içeriz. Bazen arkadaşlarla toplanıp inat olsun diye Bayındır'a gidip yobazların önünde içtiğimizde oluyor.
Mazot 30 lira olunca bu gezenti içiciler kalmadı pek. Her akşam çay içtiğim mekanın karşisinda bir tepe vardı. Orası her akşam vızır vızır dolardı. Birkaç haftadır hiç inip çikan göremiyorum.

Boğma rakı deyince, önce Antakya akla gelir. Tabi oradaki incir boğması (tinî diyorlardı sanırım), Ege'de yine üzüm boğması yapılıyor.

Bergama konum olarak doğru, ama Kemalpaşa değil de Ödemiş tarafı il olsa iyi olur.

Amaç zaten milletvekili çok bariz. Dediğiniz gibi kamu ve memur olayları konusun da çok büyük bütçeler ayrılacak. Zaten belediyelerin çok fazla borcu var.

Çok deli seçim yatırımı ama vekil sayısı ile oynanırsa doğru bulmuyorum etik gelmiyor bana. Lakin seçim sonrası yapıcam denilirse doğru bulunabilir. Hükümet seçimi kaybedeceğini anlayınca elince çok büyük şekerler var dağıtabileceği bu hamlede onlardan birisi olabilir. KPSS ile deli gibi memur alımı olur üstüne binlerce öğretmen ataması kararı alabilir bu ilçeler il olunca ekstra polis bekçi belediye işçisi alımı olacaktır. Ama devletin kasasına külfeti çok olacaktır. Oralarda tarlası olanları evi olanların malları değerleneceği için oy vermek isteyen olabilir!

Çorlu il olsa Lüleburgaz'a gerek kalır mı?

Çorlu kesin olmalı. Lüleburgaz olursa fena olmaz. Lüleburgaz'da oturan birisi önemli işlerinde Kırklareli merkeze gitmek zorunda kalıyor ve çok terste kalıyor il merkezi. Lüleburgaz merkezın daha kalabalık daha merkezi daha yol üstünde E5 ve otoban olarak ama 60-70 km yolu uzatıyon. Atıyorum ehliyet sınavları KPSS YKS sınavları için devlet daireleri için insanları oraya götürmek saçma.

Ayrıca Kırklarelin'de neredeyse insan yok devasa hastane yapılmış sırf il diye o imkanlar Lüleburgaz'a gelse çevre ilçeler iller de gelebilir. Ama Kırklareline gitmek çok zor ölü yatırım gibi oluyor oralara bina yapmak.

Kabullenmiyorsunuz işte. Ben Atatürkçüyüm deyince Atatürkçü olunmuyor. Hani bu Twitter'da sürekli Atatürkü paylaşan teyzeler ve amcalar varya yanına bir iki söz ekleyip kendini Atatürkçü sananlar ya da İzmir'de rakı içip kendini laik zannedenler ben böyle Atatürkçülüğün izzetini itibarını seveyim. Böyle Atatürkçü olunmaz. Onun için çap lazım çap. Ama forumdaki vasifsizlarla olmuyor bu iş.

Yüce Devlet Güneydoğu Anadolu 'da yatırım yapsa ya da iş adamlarini yatırım yapması için oraya çekse kürtlerin çoğu İstanbul'a çalışmaya gelmez. Şahsen onların İstanbul'a niye geldiğini de biliyorum ben ama forum kuralları gereği sesimi çikartmayacağım. İstanbul hindistan'a dönmüş hatta Mumbai'ye.

O konuda benim de çok fikrim var ama boş yere tartışmaya girmek istemem.
Devletin içerisindeki bazı organizmalar yüzünden devletin de hatası oldu, Kürtlerin de hataları oldu. Artık o sorunlar geçti gitti. İki tarafın da sükunet içerisinde güzel bir gelecek inşa etmeleri gerekiyor.
PKK yok olduğu ve HDP'den medet umulmadığı sürece Doğu yöremiz de İstanbul'dan daha iyi olanaklara sahip olabilir.
İstanbul'a göç politikası çok büyük konular. Üzerinde tezler var. Şurada üç beş cümle ile anlatmak zor.

Mazot 30 lira olunca bu gezenti içiciler kalmadı pek. Her akşam çay içtiğim mekanın karşisinda bir tepe vardı. Orası her akşam vızır vızır dolardı. Birkaç haftadır hiç inip çikan göremiyorum.

Boğma rakı deyince, önce Antakya akla gelir. Tabi oradaki incir boğması (tinî diyorlardı sanırım), Ege'de yine üzüm boğması yapılıyor.

Bergama konum olarak doğru, ama Kemalpaşa değil de Ödemiş tarafı il olsa iyi olur.
Kendini elit olarak nitelendirilen ama elitlikle zerre alakası olmayan sol çomarlarla dolu bi şehir. İzmir'de bi Efe Aydal'ı severim bide tanıdığım bi kaç insan. Coğrafyası hoş ve güzel.

Devletin içerisindeki bazı organizmalar yüzünden devletin de hatası oldu, Kürtlerin de hataları oldu. Artık o sorunlar geçti gitti. İki tarafın da sükunet içerisinde güzel bir gelecek inşa etmeleri gerekiyor.
PKK yok olduğu ve HDP'den medet umulmadığı sürece Doğu yöremiz de İstanbul'dan daha iyi olanaklara sahip olabilir.
İstanbul'a göç politikası çok büyük konular. Üzerinde tezler var. Şurada üç beş cümle ile anlatmak zor.
Chp'nin belediyelerde ne kadar örgütçü beslediğini Avrupa'dan aldığı fonlarla Hdp ve Pkk'ya arka kapıdan destek verdiğini biliyor musun ? Deniz Baykal'dan sonra benim için Chp bitti. Şuan halkların kardeşliği partisine dönmüş vaziyette.

Son düzenleme:
Kendini elit olarak nitelendirilen ama elitlikle zerre alakası olmayan sol çomarlarla dolu bi şehir. İzmir'de bi Efe Aydal'ı severim bide tanıdığım bi kaç insan. Coğrafyası hoş ve güzel.
İzmir'in aydın insanları sadeliği, sessizliği sever. Kendi yağlarında kavrulur giderler. CHP'li/Kemalist kesim içinde özellikle yaşam tarzı gösterişi yapanlar çok tabi ki ama İzmir'deki solda da şehrin genel demografik yapısında da ana eğilim bu değil.

Hdp var oldukça Pkk'da kürt milliyetçiliği bitmeyecek. Bir çoğu hala Güneydoğu Anadolu Bölgesi'ne Kürdistan diyor bir çok Kürt. Hdp'ye destek veren her kimse benim için net olarak teröristtir. Ayrıca Chp'nin içinde bi tane adam var o da Mansur Yavaş. Bu videodan izleyebilirsiniz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

CHP'yi Baykal bitirmişti zaten.
Halkların kardeşliğini savunan sol kesim yeni bir parti kuruyordu.
10 Aralık Hareketi, Alevi dernekleri, SHP, ÖDP'den ve EMEP'den ayrılan birkaç grup ve tabi ki CHP'den umudunu kesenler yoğun bir şekilde parti kurma çalışmalarına başlamıştı.
Derken Baykal'ı alaşağı etti sistem. Ve buradaki yapılar için Kılıçdaroğlu yeni bir umut oldu. Merkez solun yeniden bir araya gelmesini sağladı. CHP için Kılıçdaroglu bir başarı oldu.

Deniz Baykal'dan sonra benim için Chp bitti. Şuan halkların kardeşliği partisine dönmüş vaziyette.

Benim için CHP İsmet ve Erdal İnönü zamanlarında zaten bitmişti.
O tandanstan sevdiğim tek isim Bülent Ecevit idi.

İzmir'in aydın insanları sadeliği, sessizliği sever. Kendi yağlarında kavrulur giderler. CHP'li/Kemalist kesim içinde özellikle yaşam tarzı gösterişi yapanlar çok tabi ki ama İzmir'deki solda da şehrin genel demografik yapısında da ana eğilim bu değil.
İzmir'le bir sorunum yok. Oldukça gelip giderim. Merak etme. Seviyoruz İzmir'i.

Benim için CHP ismet ve erdal inönü zamanlarında zaten bitmişti.
O tandanstan sevdiğim tek isim Bülent ecevit idi.

Türkiye'nin Avrupa Birliği'ne girmesini reddeden ve Türkiye'nin NATO'dan çıkması gerektiğini düşünen Ecevit'ten daha vizyonsuz bir siyasetçi daha yoktur.

CHP'yi baykal bitirmişti zaten.
Halkların kardeşliğini savunan sol kesim yeni bir parti kuruyordu.
10 Aralık hareketi, alevi dernekleri, shp, ödp'den ve Emep'den ayrılan birkaç grup ve tabii ki CHP'den umudunu kesenler yoğun bir şekilde parti kurma çalışmalarına başlamıştı.
Derken Baykal'ı alaşağı etti sistem. Ve buradaki yapılar için kılıçdaroğlu yeni bir umut oldu. Merkez solun yeniden bir araya gelmesini sağladı. CHP için kılıçdaroglu bir başarı oldu.

CHP şu an bana aşırı derecede 2002-2010 akp vibe veriyor yahu kardeşim biz o devirdeki akpyi istemiyoruz ki kurucu babaların temellerini attığı CHP'yi istiyoruz :D ulusalcıları tamam pek sevmem ama mevcut CHP'den daha iyiydi.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı