Akrabaya aşık olmak

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Arkadaşlar iki kişi düşünün biri rum biri Türk ben 4.nesil torunlarıyken o 3.nesil torunları.
Benim anneannemin halasının torunu oluyor.

Ben her şeyine aşık oldum. Ben 20, o 21 ve onla kendimi bildim bileli tanışıyoruz sadece 15 yaşındayken arkadaş olduk.

Burada Samsun'da akraba ilişkisi ayıp bir şey değil fakat biyolojik olarak sıkıntı olur mu? Hani malum konudan. Ve sizce sosyal olarak etik mi?

Akraba evliliğinden uzak durun.

Dostum değmez, o doğacak çocuğun hayatını mahvedersiniz. Engelli doğmasa bile kötü bir şey akraba evliliği. Bile bile lades demekten başka bir şey değil.

Pek emin olmamakla beraber teyzem uzaktan akraba evliliği yaptı diye hatırlıyorum. Çocuklar da bir sıkıntı yok. Sen yinede uzak dur. Sana kız mı yok.

Benim annem ve babam teyze çocukları. Ve fark ettiniz mi bilmiyorum düzgün cümle kuruyorum. 😀 Ayrıca diğer insanlarda ne kadar uzuv ve organ varsa bende de o kadar var. Kulaktan dolma bilgileri bir bırakın artık. Konu sahibi de bu kadar endişeli ise konuyu buraya taşımak yerine bu bölümle ilgilenen bir doktora gitsin.

Arkadaşlar iki kişi düşünün biri rum biri Türk ben 4.nesil torunlarıyken o 3.nesil torunları.
Benim anneannemin halasının torunu oluyor.

Ben her şeyine aşık oldum. Ben 20, o 21 ve onla kendimi bildim bileli tanışıyoruz sadece 15 yaşındayken arkadaş olduk.

Burada Samsun'da akraba ilişkisi ayıp bir şey değil fakat biyolojik olarak sıkıntı olur mu? Hani malum konudan. Ve sizce sosyal olarak etik mi?

Bizim sülalede hiç yabancı ile evlenen yok Full akraba evliliği.
Genetik bir sorun yok ama çocukların çoğu bariz salak.
(Bizim annemizle babamız aşırı uzak akraba diye bir biz akıllı olabiliriz sülalede 😂😂😂😂)

Burada yazılan boş beleş şeylere bakma. Hiçbir şey olmaz dostum. Bağ olarak bana o kadar uzak bir akrabaya selam bile vermem, görmezden gelirim, ki anla yani ne derece uzaksınız. Devam et.

Çok düşük ihtimal.

Buralar cahil kaynıyor.
Haklısınız.
Bu oranı nereden sıktınız?
Yanlış hatırlıyor olabilirim. Ben dersi dinlememişim belki. Kaç peki?
Genetik olarak çocuğunuzun sorun olması çok düşük ihtimal. Benim şahsi fikrim ise bu aşk karşılıklı ise evlenin. Çocuğunuzun sorunlu olma ihtimali olsa da olmasa da kim hangi akılla bu devirde çocuk yapar onu da anlamış değilim.
Hocam daha açılmadım bile. Şimdilik sadece konuşabilirim , şu üni bitsin iş bulayım birikim yapayım o zaman bakarız.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı