Akran zorbalığı

FBI`Carbon+

Decapat
Merhaba dostlar.11.sınıfım okulda sözlü ve fiziksel akran zorbalığına maruz kalıyorum, şunu anlamıyorum boyum 186 kilom 79 hani bir engelim yok tipimde sorun yok niye diye soruyorum kendime. Zorbalık edenlerden güçlüyüm, sınıfta bir sürü güçsüz kalipsiz insan var ama onlarla iyi geçiriyorlar. Öğretmene söylemeyi denedim bakın size verdiği cevabı söylüyorum, söyle onlara bir daha yapmasınlar bu mu yani? Patlamakta istemiyorum kimseye zarar vermek istemiyorum sizce ne yapmam gerekiyor?

Merhaba dostlar.11.sınıfım okulda sözlü ve fiziksel akran zorbalığına maruz kalıyorum, şunu anlamıyorum boyum 186 kilom 79 hani bir engelim yok tipimde sorun yok niye diye soruyorum kendime. Zorbalık edenlerden güçlüyüm, sınıfta bir sürü güçsüz kalipsiz insan var ama onlarla iyi geçiriyorlar. Öğretmene söylemeyi denedim bakın size verdiği cevabı söylüyorum, söyle onlara bir daha yapmasınlar bu mu yani? Patlamakta istemiyorum kimseye zarar vermek istemiyorum sizce ne yapmam gerekiyor?
Rehberlik öğretmenin iyiyse ona söyle. Eğer değilse direk müdürün yolunu tut. O da iyi değilse çocuklardan birini patakla ondan sonra yapmayacaklardır (Son çaren bu olsun.) .

Kimin ne yapacağını bilemezsin. Biri cebinde emanet taşır, biri bıçak çıkarır vs. olan sana olur. Kaç kişilerse adam gibi uyar yapmanızdan rahatsız oluyorum de. Sinirlenmeye başlarlarsa kendini küçük düşürtme ama tepelerine binmeye de çalışma. Yani diyeceğim şu ki; Ne onların gözünde çok yüksek ol ne de kendi gözünde çok düşük.

Fiziksel olarak üstünken nasıl fiziksel zorbalığa uğruyorsun? Sana bir şey fırlatıyolar sen de onlara karşılık vermediğin için gülüp eğleniyolar sen de onlara izin mi veriyorsun?

Geri
Yukarı