Akşamları çok uykulu oluyorum

Elysiony

Kilopat
Yer
Kocaeli
Daha fazla  
Meslek
Tarih
Arkadaşlar, malumunuz YKS 2020 geliyor ve 200 gün kaldı. Ben de dersleri sıkılaştırdım ve plana koydum. Sabah 6'da kalkıyorum, iyi hoş ama akşam 6'dan sonra beyin gidiyor, kapanıyor. Ne yapmam lazım, kahve falan demeyin, hiç girmek istemiyorum o işlere.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben çalışma saatlerimi '' 3 - 3 - 3 '' şeklinde ayarladım. 40 dakikada bir 10 dakika mola veriyorum. Son üç saatlik kısmı 2-3 saatlik moladan sonra yapıyorum. Günlük 9 saat, 200 gün sınava kaldı desek 1800 saat ediyor. Bu da 75 tam gün ediyor. Saat 9 da başladım desem 10 civarı çalışmam bitiyor. ( Bunun içinde 2 saatlik molada var. )

Kahve yok.
Uyku arası yok.
Molalarda dergi, roman okuyorum.
Ders çalışırken müzik dinliyorum.
2 saatlik molalarda film, belgesel, dizi izlerken ara sıra oyun oynuyorum.

1 haftadır bu şekilde devam ediyorum. Bir nevi alıştım diyebilirim

Akşam ezanından sonra 30 dk. şekerleme keyfi yap. Bir nevi uyu. Başka türlü geçmez. Az yüksek ses kulağa batar, odaklanma sorunu, belki baş dönmesi yapar. Ikindi uyuma kesinlikle. Çarpıntı yapar. Erken kalktığın için ve beyin yorulursa bu kaçınılmaz olur. 30 dk sessiz bir odada dinlen bir şey kalmaz inşallah. Kendini toplarsın.

Kahve içmek istemiyorsan 12.00-2-00 arasında 20-30 dakikalık bir şekerleme yapabilirsin. Üniversitede günlük 15-16 saat çalıştığımı bilirim. Faydası oluyordu.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı