Akşamları İnternet Hızının Yavaşlama Sorunsalı

LaraInHell

Hectopat
Selamlar.
Hafta başında pek sorun yoktu fakat şu son 2 gündür internet hızım testlerde 24-25 Mbps gelmesine rağmen bir dosyayı akşam saatlerinde 200-500 Kb/s arası değişen hızlarla indiriyorum. Normal hıza yani 3 Mb/s indirme hızına sadece telefonuma Google Play Store'dan indirme yaparken ulaşabiliyorum. Ağ kartını güncelle demeyin güncel ayrıca 2 gün öncesine kadar sorun yoktu. Telefon tarayıcısından da indirme yaparken hız yavaş, sadece Google Play Store'dan indirme yaparken almam gereken hızı alıyorum.
Sorun nedir? Benden mi kaynaklı ISS'den mi?(Türk Telekom Fibernet 24 Mbps paketini kullanıyorum.)

Dosyayı indirdiğiniz kaynağa göre değişir indirme hızınız...
Özellikle torrent ile indirme denedim, sonuç aynı. IDM gibi çeşitli indirme yöneticileriyle denedim sonuç yine aynı. Önceden aynı siteden 3 Mb/s ile indiriyordum. Şimdi ne oldu da indiremiyorum? Ayrıca sorun sadece akşam teşkil ediyor. Gündüz aynı siteden maksimum hızla indirebiliyorum. Yani bahsettiğiniz gibi indirdiğim kaynağa bağlı değil.

Bulunduğunuz konumdaki internet kullanım yoğunluğu artıyordur büyük ihtimalle. ISS'niz ile görüşmeyi deneyebilirsiniz ama büyük ihtimalle yoğunluktan dolayı hız düşüyordur.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı