Akşamları internet kopmaları

Ahmet Samur

Kilopat
Daha fazla  
Sadece akşamları olmak üzere ortalama hava kararmaya başlayınca internet'imde kopmalar yaşanıyor. Önce internet ışığı sonra DSL ve wlan gibi Power hariç hepsi gidiyor ortalama 2 dakika süren kesinti geri eski haline dönüyor.
Müşteri hizmetlerini 4-5 kere falan aradık bazıları sistem üzerinden ayarlamalar yaptı bazıları ise arıza kaydı oluşturdular arıza ekibi geldiğin de hızın fazla olduğunu söylediler ardından hızım düşürülünce tekrar ve hala yine aynı sorunlarım var.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yazılımsal bir şey yapamazsınız. Fakat vereceğim adreste şikayetini genel merkeze iletip 48 saat içinde çözüm bulabilirsiniz: İster Yaz > Yardim > Bireysel > Evde İnternet > Türk Telekom(Eğer açtığınızda sayfa yükleniyorda kalırsa sayfayı yenileyin.)
Bu arada hızınızı da tekrar eski haline döndürün. Yüksek fiyata düşük hız kullanmayın.

Akşam 17:00 Gece 01:00 arası büyük bir kesmin internet hızı yavaşlıyor ya da bağlantısı kopuyor. Sebebi net. Yoğunluk yaşandığı zamanlarda, firmaların portları yoğunluğu kaldırmıyor. Masraf yapmamak için değiştirmiyorlar. İşe yaramayan saatlerde tam hız alırken, şu anda 4 Mbps ile bağlanıyorum. Abone olduğum günden beri durum böyle. Bölgenizden çok sayıda şikayet gitmediği sürece, umursamazlar. Bağlantınız normal der, geçerler. Welcome to TURKEY.

SuperOnline kullanıyorum 1,5 hafta önce başladı bu sorun akşam 20:00 ile gece 01:00 arası ping 180-300 arası oluyor SuperOnline aboneliğimi iptal ettirmeyi düşünüyorum.

Sadece akşamları olmak üzere ortalama hava kararmaya başlayınca internet'imde kopmalar yaşanıyor. Önce internet ışığı sonra DSL ve wlan gibi Power hariç hepsi gidiyor ortalama 2 dakika süren kesinti geri eski haline dönüyor.
Müşteri hizmetlerini 4-5 kere falan aradık bazıları sistem üzerinden ayarlamalar yaptı bazıları ise arıza kaydı oluşturdular arıza ekibi geldiğin de hızın fazla olduğunu söylediler ardından hızım düşürülünce tekrar ve hala yine aynı sorunlarım var.
Aslında sana modemi 1 2 gün değiştir bak derdim tekrar oluyo mu bak diye fakat böyle rutin aynı saatlerde oluyorsa şirketin o kesimdeki alt yapısında bi sıkıntı vardır ve hiçbir şirket ordaki altyapımız kötü demez. Çözüm farklı internet sağlayıcıları kullanmak olabilir.

19 aydır dalgalanma var bende de yoğun saatlerde.Gönderdikleri ekipler ezbere iş yapıyorlar, modem değişicek diyip sizi boş yere masrafa sokabilirler.BTK'den şikayet ediyorum sürekli dedikleri şu "BİNA İÇİNDEKİ ANKASTRE KUTUSUNA KADAR KONTROL YAPILDI" :D Yalancı oldukları burada ortaya çıkıyor çünkü ankastre kutusu bina içinde değil sokaktaki direkte...

Son durum,2 yıl olduğu için paket yeniledik şuan ki hızım diğer geçmiş 2 yıla göre daha hızlı ve daha sık İnternet kesintisi oluyor eskiden hızım düşük olduğu için 1-2 saate bir 1,5 dakikalık ortalama kesintiler olurdu şimdi ise paket yenilendi hız yükseldi 15 dakikaya bir kesintiler yaşıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı