Aktif edilmiş Apple ürünü iade edilir mi?

Ferit34

Hectopat
Yer
ASUSTANBUL
Daha fazla  
Meslek
ASUS LOVERS
Merhaba arkadaşlar, bir adet iPad 2018 aldım, ürün gerçekten çok kalitesiz. Sanki pazardan çocuğuma oyuncak almışım malzeme kalitesi aynen öyle. Ayrıca kalemle yazı yazarken tak, tuk, pat, küt acayip sesler çıkıyor. Yani bu tabletle falan kütüphane gidilmez, sınıfınız sessiz ise sınıfada sokulmaz bu tablet. Her neyse, şimdi ürünü internetten aldım iade etmek istedim adam, cihaza iCloud hesabı ile giriş yapıldığı için Apple ürünü geri almaz diyor, hafta sonu olduğu için Apple'a ulaşamıyorum sizce böyle bir şey var mı gerçekten? Adama pek inanmadım yani klasik telefoncu yalanlarından biri olabilir.

Son düzenleyen: Moderatör:
İnternet üzerinden alınan ürünlerde her ne olur ise olsun 15 gün koşulsuz iade hakkınız var. Bu bir kanundur. İade edin.

Merhaba arkadaşlar, bir adet iPad 2018 aldım, ürün gerçekten çok kalitesiz. Sanki pazardan çocuğuma oyuncak almışım malzeme kalitesi aynen öyle. Ayrıca kalemle yazı yazarken tak, tuk, pat, küt acayip sesler çıkıyor. Yani bu tabletle falan kütüphane gidilmez, sınıfınız sessiz ise sınıfada sokulmaz bu tablet. Her neyse, şimdi ürünü internetten aldım iade etmek istedim adam, cihaza iCloud hesabı ile giriş yapıldığı için Apple ürünü geri almaz diyor, hafta sonu olduğu için Apple'a ulaşamıyorum sizce böyle bir şey var mı gerçekten? Adama pek inanmadım yani klasik telefoncu yalanlarından biri olabilir.
Hesabı kaldırıp ipad i sıfırlarsanız hesap açtığınızı anlamazlar ki

İnternet üzerinden alınan ürünlerde her ne olur ise olsun 15 gün koşulsuz iade hakkınız var. Bu bir kanundur. İade edin.
Mağaza almıyor, tüketici hakem heyetine mi gitsem acaba? Oyuncak gibi ürün resmen Apple'dan hiç beklemezdim bunu. Büyük konuşmimda daha ciklet bile almamak niyetindeyim Apple'dan.

MADDE 9 – (1) Tüketici, on dört gün içinde herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin sözleşmeden cayma hakkına sahiptir.

MADDE 13 - (2) Tüketici, cayma süresi içinde malı, işleyişine, teknik özelliklerine ve kullanım talimatlarına uygun bir şekilde kullandığı takdirde meydana gelen değişiklik ve bozulmalardan sorumlu değildir.

MADDE 20 - (3) Satıcı veya sağlayıcı elektronik ortamda tüketiciye teslim edilen gayrimaddi malların veya ifa edilen hizmetlerin ayıpsız olduğunu ispatla yükümlüdür.

Kaynak: Başbakanlık Mevzuatı Geliştirme ve Yayın Genel Müdürlüğü

Mağazanın ürünü geri almaması gibi bir durum söz konusu olamaz. Bu konudaki kararı mağaza değil Apple verir. Ayrıca iCloud hesabı ile giriş yapılması bu cihaz için geri dönülemez bir değişiklik değil.

Yalnız yine de iPad etkinleştirilmiş, garantisi başlamış olacaktır diye biliyorum. Yine de iade etme hakkı var, yukarıda da belirtilmiş zaten.
Bende Apple'ın sitesinde baktım her ne olursa olsun 14 gün içinde iade edilir yazıyor ama telefoncu vatandaş aksini söylüyor.

Hocam ben MacBook Air ve birkaç iPhone modelini aldım. Ve kullandıktan sonra iade ettim. Sonuna kadar hakkınız var. Merak etmeyin. Gerekirse Tüketici Hakem Heyetine başvuracağınızı iade notunuzda belirtirseniz pek uğraşabileceklerini sanmıyorum. Ama inanın ben çok iade ettim. :D

Hocam ben MacBook Air ve birkaç iPhone modelini aldım. Ve kullandıktan sonra iade ettim. Sonuna kadar hakkınız var. Merak etmeyin. Gerekirse Tüketici Hakem Heyetine başvuracağınızı iade notunuzda belirtirseniz pek uğraşabileceklerini sanmıyorum. Ama inanın ben çok iade ettim. :D
Hocam heyete giderken ürünü götürmeye gerek var mı?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı