Aktifleşmeyen Fiber Altyapı (Türk Telekom)

iamsezer

Kilopat
Makaleler
5
Daha fazla  
Merhabalar, yaklaşık 2 ay önce Türk Telekom ekipleri sokağımda ve binamda fiber altyapı çalışması yaptı. Gri fiber optik kablo çekilip, siyah kutuya bağlanıp, sokak başlarına ise gri kutular konuldu ve bağlantılar yapıldı. Buraya kadar her şey normal. Fakat 2 aydır tüm bağlantı ve kazı işlerinin bitmesine rağmen, Türk Telekom ve diğer ortak altyapıyı kullanan ISS'ler de altyapı aktif gözükmüyor.

Türk Telekom'a birer hafta ara ile 6 kez kayıt açtırdım, bu da çözüm olmadı maalesef. Buna benzer bir durum başına gelip, altyapısını aktifleştiren arkadaş var mı? Varsa, nasıl aktifleştirildiğine dair çözüm adımlarını yazabilir mi?

Binama koyulan ve bağlantıları tamamlanan kutu ile binama gelen kablonun bağlandığı kutunun görselini ekledim. İki bağlantı noktası da tamamlanmasına rağmen, hala bir çözüm bulabilmiş değilim.

Dosya Ekleri

• IMG_6999.JPG
    IMG_6999.JPG
    224,6 KB · Görüntüleme: 518
  • IMG_7065.JPG
    IMG_7065.JPG
    216 KB · Görüntüleme: 520
Bende de öyle. ADSL'den Hyper Net'e taşıdılar kendileri otomatik olarak ama ne zaman arayıp paket yükseltmek istesem mümkün değil diyorlar. Cep uygulaması üzerinden 100 Mbps falan tarifeye yükseltme özelliği görünüyor lakin 250 TL gibi uçuk fiyatları var.

Bende de öyle. ADSL'den Hyper Net'e taşıdılar kendileri otomatik olarak ama ne zaman arayıp paket yükseltmek istesem mümkün değil diyorlar. Cep uygulaması üzerinden 100 Mbps falan tarifeye yükseltme özelliği görünüyor lakin 250 TL gibi uçuk fiyatları var.

Tam olarak aynı sorunmu bilemiyorum fakat, benim Türk Telekom fiber altyapısı fiziksel olarak var, veritabanına kayıt edilmediği için altyapı sorgulamasında aktif gözükmüyor. Twitter, telefon ve iletişim formu üzerinden durumu izah ettim fakat hiç bir şekilde olumlu geri dönüş alamadım. :)

Cevabınız için çok teşekkür ederim. Deneyeceğim. Şu an da ne telefon üzerinden, ne de sosyal medya üzerinden yanıt alabiliyorum. Mevcutta TurkNet VDSL kullanıcısıyım. Türk Telekom altyapısı ile TurkNet kullanmaya devam edeceğim fakat altyapı aktif gözükmüyor.

Üstelik kopyala yapıştır cevap verip, ISS'iniz ile görüşün diyorlar. Mail atmanında çözüm olacağını düşünmüyorum. Recep Baltaş'ın VDSL'den Fiber'e geçiş videosunda ki sistem ile birebir aynı altyapım. İstanbul'un en merkezi yeri diyebileceğimiz bir yerde yaşıyorum, bu kadar uzun süre altyapının aktifleşmemesi saçma.

Son düzenleyen: Moderatör:
Cevabınız için çok teşekkür ederim. Deneyeceğim. Şu an da ne telefon üzerinden, ne de sosyal medya üzerinden yanıt alabiliyorum. Mevcutta Türknet VDSL kullanıcısıyım. Türk Telekom altyapısı ile Türknet kullanmaya devam edeceğim fakat altyapı aktif gözükmüyor.

Üstelik kopyala yapıştır cevap verip, ISS'iniz ile görüşün diyorlar. Mail atmanında çözüm olacağını düşünmüyorum. Recep Baltaş'ın VDSL'den Fiber'e geçiş videosunda ki sistem ile birebir aynı altyapım. İstanbul'un en merkezi yeri diyebileceğimiz bir yerde yaşıyorum, bu kadar uzun süre altyapının aktifleşmemesi saçma.
Siz yine de maili atın, BTK'ya ve CİMER'e de şikayet konusu açın.

Aynı durum bizde de var hocam sizin sistemden farklı biraz bizim bizim 21 gündür düşmüyor Türk Telekom müdürlüğüne gitti yöneticimiz normalde 11 Ağustos'ta düşecek dediler yok bürokrasi vs dediler şimdi de haftaya düşecek diyorlar aynı şekilde bizde VDSL2 kullanıyoruz bir fiber düşmedi yani.

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2021-08-15 at 16.32.28.jpeg
    WhatsApp Image 2021-08-15 at 16.32.28.jpeg
    104,3 KB · Görüntüleme: 467
  • WhatsApp Image 2021-08-15 at 16.32.28 (2).jpeg
    WhatsApp Image 2021-08-15 at 16.32.28 (2).jpeg
    75,2 KB · Görüntüleme: 455
Siz yine de maili atın, BTK'ya ve CİMER'e de şikayet konusu açın.

Mail attım, bakalım nasıl sonuçlanacak.

Aynı durum bizde de var hocam sizin sistemden farklı biraz bizim bizim 21 gündür düşmüyor Türk Telekom müdürlüğüne gitti yöneticimiz normalde 11 Ağustos'ta düşecek dediler yok bürokrasi vs dediler şimdi de haftaya düşecek diyorlar aynı şekilde bizde VDSL2 kullanıyoruz bir fiber düşmedi yani.

Siz yine iyisiniz ben 8 Temmuz'dan beri bekliyorum. :) Fiziksel olarak her şey tamam, bir tek altyapıda gözükmesi kaldı. Recep Baltaş, videosunda 12 günde aktif olduğunu belirtince açıkcası sevinmiştim. Ama sonuç 2 ayı geçti, hala altyapı aktif gözükmüyor. Bu konuda direkt olarak iletişime geçebileceğimiz bir yer de yok maalesef.

Mail attım, bakalım nasıl sonuçlanacak.

Siz yine iyisiniz ben 8 Temmuz'dan beri bekliyorum. :) Fiziksel olarak her şey tamam, bir tek altyapıda gözükmesi kaldı. Recep Baltaş, videosunda 12 günde aktif olduğunu belirtince açıkcası sevinmiştim. Ama sonuç 2 ayı geçti, hala altyapı aktif gözükmüyor. Bu konuda direkt olarak iletişime geçebileceğimiz bir yer de yok maalesef.
aynı şekilde Recep Baltaş hocamın videosunu bende izledim 12 güne düşünce sisteme bende sevindim ama nafile birde 20 ağustosta türk telekom ile taahhüt bitiyor şimdi türknete geçsem 1 gün sonra fiber sisteme düşecek sonra bildiğim kadarıyla vdsl2de türknette 3 ay kullanma sınırı vardı galiba

Yeni konular

Geri
Yukarı