Aktivite yapmak isterken isteğim kırılıyor

Kezib

Hectopat
Herkese merhaba, şu anda 14 15 yaşlarında genç bir kardeşinizim :D. Son 3-4 aydır, mesela canım atıyorum, bisiklet sürmek istiyor, sonra bir anda daha önceki bir bisiklet sürüşümde çok sıkıldığım geliyor ve bir anda öf deyip şevkim kaçıyor. Tamam bu sadece bunda olsa normal olabilir, ama her şeyde böyleyim, yemekde, dışarı çıkarken, oyun oynarken, telefona bakarken. Özellikle son zamanlar da bu durum o kadar canımı sıkıyor ki resmen dünyayı kendime zindam ettim. Bunu nasıl kırabilirim? Teorime göre sanırım bunun asıl sebebi her genç gibi siyasetle çok iç içe olup, ülkenin, insanların durumlarını, ekonomik sıkıntıları (kendimde yaşıyorum) o kadar çok düşünüyorum ki hiçbir şeyden zevk alamamaya başladım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bence hep aynı geçen günler bunun sorunu. Farklı şeyler yapmaya çalış. Bilim ve tarih dergileri alıp okuyabilirsin. Yeni yemekler yapmayı dene, imkanın varsa yeni bir spor ile ilgilen, yavaş yavaş bir dil öğrenmeye başla vs... Sonuçta insan boş durmaya ve bir şeyi sürekli tekrarlamaya gelemiyor.

Geri
Yukarı