Akustik (çelik telli) gitar tavsiyesi

Berkay4154

Kilopat
Merhaba, 2000-3000 TL arası akustik gitar almayı düşünüyorum. (Mümkünse 2000 civarı olursa iyi olur başka enstrüman da alacağım.) Bazı modelleri ülkede bulamadım mevcut modeller arasında da karar veremedim. Sizin önerebileceğiniz model nedir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çok genel oldu. Model ve parça hakkında bilgi olsa iyiydi.
Farkındayım. Giriş seviyesinde YAMAHA nın dışında markalara yönelmeyin diye yazdım.
Üst segmentte tavsiye etmem ama orta seviyeyeye kadar malzeme - işçilik ve stabilite açısından en iyisidir. Bütçenize uyan bir modelini gözünüz kapalı alın.

Farkındayım. Giriş seviyesinde YAMAHA nın dışında markalara yönelmeyin diye yazdım.
Üst segmentte tavsiye etmem ama orta seviyeyeye kadar malzeme - işçilik ve stabilite açısından en iyisidir. Bütçenize uyan bir modelini gözünüz kapalı alın.
Ben biraz şansımı zorlayıp biraz danışmak istiyorum eğer yardımcı olabilirseniz: Yamaha F310 yerine F370 almaya değer mi? (Açıkçası pek kulağa çarpan bir fark yakalayamadım) Ben başka bir modelini alacaktım da onun satışı yokmuş maalesef Epiphone DR-100 ve PRO-1 baktım onların da sesi daha parlak ama Yamaha'nın tonları daha iyi gibi.

F310 Performans ve çalınırlık açısından oldukça tatmin edici bir gitar. 370 le arasında sanırım renk farkı var. Karşılaştırmak için kaynak aradım ama kendi sitesinde de materyal farklılığından bahsedilmemiş.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

F310 Performans ve çalınırlık açısından oldukça tatmin edici bir gitar. 370 le arasında sanırım renk farkı var. Karşılaştırmak için kaynak aradım ama kendi sitesinde de materyal farklılığından bahsedilmemiş.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Renk olarak ikisinin de doğal rengi var. Ben videodaki renkte almak istiyorum ama boya konusunda çok tereddütlüyüm. (F370'in arka ve yanlar Nato, F310'un Meranti'den yapılmaymış.)

Geri
Yukarı