Advertisement

Akustik gitar nasıl öğrenilir?

yeedboi

Decapat
Katılım
6 Ocak 2020
Mesajlar
12
Merhaba, akustik gitar çalmayı öğrenmek istiyorum ancak nota vs. konularda hiçbir bilgim yok. sadece akustik gitarın özelliklerini araştırıp öğrendim, ancak internette sıfırdan çalmayı öğreten bir kaynak bulamadım. bunun için bana eğitim seti önerir misiniz ya da kursa mı gitmem gerekli? (önceliğim internetten öğrenmek eğer internetten öğrenemezsem son çare olarak kursa gideceğim) dediğim gibi nota vs hiçbir şey bilmiyorum yardımcı olursanız sevinirim.
 

Talipp

Hectopat
Katılım
9 Şubat 2020
Mesajlar
2.229
Makaleler
5
Çözümler
9
Merhaba, akustik gitar çalmayı öğrenmek istiyorum ancak nota vs. konularda hiçbir bilgim yok. Sadece akustik gitarın özelliklerini araştırıp öğrendim, ancak internette sıfırdan çalmayı öğreten bir kaynak bulamadım. Bunun için bana eğitim seti önerir misiniz ya da kursa mı gitmem gerekli? (önceliğim internetten öğrenmek eğer internetten öğrenemezsem son çare olarak kursa gideceğim) dediğim gibi nota vs hiçbir şey bilmiyorum yardımcı olursanız sevinirim.

YouTube'da eğitim videoları vardır veya 2. seçenek ise kurs.
 

Evil Belief

Hectopat
Katılım
27 Aralık 2020
Mesajlar
4.173
Makaleler
3
Çözümler
25
Başlangıçta mutlaka kursa gidin. En baştan yanlış oturan tekniği ilerde düzeltmek çok zor. Kursta hocayla belirli bir seviyeye geldikten sonra gelişmeniz için seçenek bol, YouTube olur Udemy olur artık o zaman düşünürsünüz.
 

Kristalhayat

Hectopat
Katılım
13 Nisan 2019
Mesajlar
265
Çözümler
1
Ben klasik ile başlamıştım. Birkaç ay kursa gittim. Sonra akustiğin sesini duyunca akustiğe geçtim. Aralarında bana kalırsa herhangi bir fark yok. Çalış tekniği bakımından. İkisinde de aynı şeyleri çalabiliyorsun. Tabii çalabiliyor olman ikisinde de aynı sonucu alacağın anlamına gelmiyor. Mesela fingerstyle çalan biriyim. Klasik hiç sarmıyor.
Bu adamıda takip ediyorum bayağı iyi.
 

clareon

Kilopat
Katılım
29 Ekim 2014
Mesajlar
308
Makaleler
2
Ben Selim Işık'ın gitar metodu kitabını öneririm. Kitap içerisinde yer alan DVD'de videolu anlatımlar da mevcut. Aynı şekilde Udemy'de Selim Işık'ın videolu dersleri ve Deniz Sayman'ın videolu dersleri de var. Bütçeniz varsa özel ders almak ilk önerimdir ancak zaman ayıramam ve bütçem yok diyorsanız en iyi seçenekler bunlar.
 
Yukarı