Akvaryuma alınan iç filtre büyük mü?

Coco Pops

Centipat
Katılım
8 Eylül 2020
Mesajlar
435
Çözümler
2
Yer
Kase

Cubuklu_Tarcin

Centipat
Katılım
23 Mart 2021
Mesajlar
3
Hocam muhtemelen fazla geliyordur balıklar akıntıya direnmeye çalışıyorlar ise sıkıntı ve Japon balığı ile lepistes birlikte yaşamaz. Akvaryumun arka çamından ön çamına doğru yerleştirmenizi tavsiye ederim akıntı biraz azalır ve balık türlerinden birini çıkartmanız gerekiyor.
 

Teeknolog

Picopat
Katılım
19 Haziran 2022
Mesajlar
188
Yanlış tarafa yerleştirmişsin. Diğer tarafa yerleştir. Kısa tarafa doğru püskürsün.
Tabiki yan kısma uzun tarafa doğru püskürsün diye
Ayrıca akvaryum ölçülerini doğru verdiğin den emin misin?
37 litre çıkıyor akvaryum. Eğer 37 litre ise senin akvaryuma fazla. Üstüne bir de yanlış yerleştirince iyice survivor olmuş balıklara. Bir de japonun yanına lepises atılmaz.
 
Son düzenleme:

everyone

Centipat
Katılım
16 Ocak 2022
Mesajlar
2.703
Makaleler
3
Çözümler
6
Merhaba, uzunluk 62 cm yükseklik 30 cm genişlik yaklaşık 20 olması lazım. Aldığım iç filtre https://www.hepsiburada.com/venusaqua-6005f-akvaryum-ic-filtre-880-l-h-p-HBCV00000C554J Japon ve lepistesim var. Büyük mü kalır balıklar zorlanıyor gibi de zararı olur mu yoksa kullanmaya devam mı etmeliyim.
Akvaryumunuz 37 litre ve aldığınız iç filtre 880 l/h buda demek oluyor ki filtre akvaryum suyunuzu saate 23 kez filtreliyor. Bu sayı normale göre gerçekten fazla. Doğal olarak akvaryumda ciddi bir akıntıya sebep olacaktır. Filtreyi cama doğru çevirin ve dışarıdaki hortuma pamuk benzeri şeyler tıklayın. Böylece akıntı azalacaktır.
Bu arada japon ve lepistesleri ayırmanı öneririm. Lepistesler doğurgan balıklar olduğu için japonlar ile anlaşamaz.
Keyifli hobiler:).
 

Yeni konular

Yukarı