[Alındı] GTX 970, MSİ Z97-G3 ve İ5 4460 Sistem

Mustafa Bulduk

Hectopat
Daha fazla  
  • MSİ Z97-G43 Anakart
  • MSİ GTX 970 Ekran Kartı
  • İntel İ5 4460 İşlemci
  • Corsair Vengeance 8GB (2x4GB) RAM
  • Deep Cool Gammaxx 200 İşlemci soğutucu
  • Zalman ZM600-LX 600W 120mm Fanlı Power Supply
  • Zalman Z3+ Kasa
  • Seagate Barracuda 1TB 3.5" 7200RPM Sata 3.0 64Mb HDD
  • Asus 21.5 VX228H LED MM Monitör 1ms Siyah
  • Samsung SH-224DB 24X SATA DvdRw Siyah - Bulk

Sistemimin parçaları bunlar bugün elime ulaştı. Sinerji Bilgisayar ve Hepsiburada.com'dan topladım. Toplamda 3485 TL'ye geldi. Toplamaya başlıyacağım. Sizden yardım almak istiyorum ilk defa sistem toplayacağım.

@CengizBal Kardeşim ne zaman müsaitsin ayarlayalım.

Sharkoon Shark Blades 120mm Sarı PC Fanı 64 Tl lik bir fan ama anakartla bedava geldi kampanya vardı.
Topladıktan sonra ayrıntılı resimlerini koyarım.

20150505_125023.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Hayırlı olsun, güle güle kullanın. Sistemin montajını yaptıktan sonra, inceleme ve oyun testlerinizi bekliyorum. Özellikle kasa ve güç kaynağı hakkındaki yorumlarınızı paylaşırsanız sevinirim. (y)

Hayırlı olsun. Bir sorum olacak neden Z97 G43 ? Bende yakın zamanda bir sistem toplayacağım ve B85m ile z97 pc mate arasında kalmıştım birde z97 g43 çıktı :)

Hayırlı olsun. Bir sorum olacak neden Z97 G43 ? Bende yakın zamanda bir sistem toplayacağım ve B85m ile z97 pc mate arasında kalmıştım birde z97 g43 çıktı :)
Teşekkürler. Ben de Z97 PC Mate ile Z97-G43 arasında kalmıştım. Yabancı forumun birinde belirli kriterler üstünde test yapmışlar Z97-G43 daha iyi çıkmış ona bakarak almıştım. Montajı şu an yapıyorum daha sonra test eder yazarım.

Sana bir hususu belirteyim. CPU 8 Pin kablosunu anakartı monte etmeden önce yukarı kısımdan geçir. Anakartı monte ettikten sonra üst kısımdan geçiremezsin. Ayrıca montaj öncesi şu videoyu izlemeni tavsiye ediyorum.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Sana bir hususu belirteyim. CPU 8 Pin kablosunu anakartı monte etmeden önce yukarı kısımdan geçir. Anakartı monte ettikten sonra üst kısımdan geçiremezsin. Ayrıca montaj öncesi şu videoyu izlemeni tavsiye ediyorum.

8 Pin güç kablosunu anakartı takınca geçirebildim ama 4+4tü. İkiye ayırıp sırasıyla geçirdim yoksa geçmezdi gerçekten.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı