[Alındı] Logitech X100 Mobile Wireless Speaker

Merhaba arkadaşlar bu benim ilk incelemem olacak. Eksik gördüğünüz her noktayı yazmaktan çekinmeyin lütfen.

Cihaz, bilgileri üzerinde yer alan sade bir kutu ile geliyor.
1.jpg
WP_20150518_002.jpg
WP_20150518_003.jpg
WP_20150518_004.jpg

Kutu İçeriği ;
  • Kullanma kılavuzu
  • Garanti Belgesi
  • X100 Mobile Wireless Speaker
  • Micro Usb şarj kablosu
WP_20150518_005.jpg

Cihazı hem kapalı hemde açık ortamda test ettim. Her ikisinde de oldukça başarılı buldum. Bass sesler doygun middle ve tiz sesler yeterli düzeyede. Açık alanda ses yeterli olmasına karşın yakınındakiler müziğin keyfini sürerken biraz uzağında kalanlar yeteri kadar duyamıyorlar. Kapalı alanda ise işler Logitech lehine değişiyor. Son sese dahi herhangi bir cızırdama çatlama yapmadan çıkabiliyor. Bulunduğunuz odada yeterli ses düzeyine bozulma olmadan ulaşabilen cihaz takdirimi kazandı.

WP_20150518_006.jpg

Kullanımı oldukça kolay bir ürün. Açma/Kapama düğmesine bastıktan sonra bluetooth butonuna 3 saniye basıyorsunuz ve bağlamak istediğiniz cihazın bluetooth'unu açarak Logitech X100 ismini seçmeniz yeterli oluyor.Elinize aldığınızda yumuşak plastikten yapılan arka taraf kalite hissi uyandırıyor.Cihazın aynı zamanda bluetooth üzerinden handsfree özelliği var. Yani cep telefonundan bağlandığınızda rahatça gelen aramaları cevaplayabiliyorsunuz. Görüşme kalitesi gelen seslerin iyi olmasına rağmen iletilen seslerde orta düzeyde kaldığını söyleyebilirim. Cihazdan biraz uzaklaştığınızda sesiniz karşı tarafa daha derinden gelmeye başlıyor. Mikrofonun siz uzaktayken sesleri yakalaması tabii ki azaldığından bu durum oldukça normal.

WP_20150518_009.jpg

Cihaz özellikle laptop, tablet, telefon kullanıcılarına hitap etse de bir masaüstü kullanıcısının daha "sabit" ve güçlü bir hoparlör tercih etmesi olağan bir durum. Çünkü benzer fiyatta daha güçlü ses verebilen 2+1 hoparlörler mevcut. Aracınıza veya sisteminize Aux girişi olan cihaz özellikle bluetooth desteği olmayan araçlarda handsfree özelliği ve güzel ses kalitesiyle araç içi da kullanmak mümkün.

WP_20150518_007.jpg

Şarj durumunu daha tam olarak test edemesemde Logitech bu konuda 5 saate kadar dayanabileceğini söylüyor. Bence bu oldukça iyi bir aralık. Çünkü hem kaliteli olması ve bluetoothla bağlanabilmesi hemde uzun sürelerde dayanabilen bir pili avuç içi bir cihaza sığdırmak zor. Cihazın rahat taşınabilmesinin yanı sıra birde istediğiniz yere asabilmeniz için kolay açılabilir çıtçıtlı örgü ipleri var.

WP_20150518_008.jpg

Eğer laptop'unuzun sesi yeterli gelmiyorsa veya kalitesinden şikayetçiyseniz oldukça tercih edilebilinir bir ürün. Fiyat konumlandırması ise gayet makul. 95.45tl-159tl fiyat aralığına sahip. Farklı markalarda alternatif olabilecek ürünlerde var tabii. Ancak birazcık daha özellik istediğinizde fiyatlar bir anda uçmaya başlıyor. Şimdilik bu kadar. Başka bir inceleme yapana kadar esen kalın.

Hayırlı uğurlu olsun. Kaliteli bir ürün olduğundan şüphem yok. Sonuçta Logitech.
Teşekkürler. Ürün çok güzel ama enteresan bir şekilde arada müzik vermeyi kesiyor. Nedenini tam çözemedim. Vatan'a gittim sıkıntısız çalıştı. Eve geldim yine aynı sıkıntı. Bizim cihazlarda mı sıkıntı var acaba :)

Bugün Vatan'a uğradım. Soru sormadan itiraz etmeden denemeden sıfırı ile değiştirdiler. Cihazda sanırım fabrikasyonda sorun olmuş. Vatan'a bu konuda teşekkür ediyorum. Testleri yaparken mi zorladık acaba :)

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı