Al - sat kararsızlığı

Geçmişe yönelik vergi çıkartamazlar. Ben işimi garantiye alma amacıyla tüm işlemlerimi babamın üzerinden yapıyorum ki bir de bana 5 yıllık gecikme faizli gelir vergisi çıkarmasınlar.

Babanızın üzerinden neden yaptığınızı tam anlayamadım babanız vergi mükellefi falan mı?

Yatırım tavsiyesi içeren kısmı neresi acaba? Ben sadece fikir soruyorum.
al-sat konusunda karasızım yazmışsın.! ve bu karasızlığına dolaylı yoldan tavsiye istemişsin seni uyanık

bunu izle kendi kararını kendin ver

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

al-sat konusunda karasızım yazmışsın.! ve bu karasızlığına dolaylı yoldan tavsiye istemişsin seni uyanık

bunu izle kendi kararını kendin ver

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Ne alip ne satayim diye sormamis ki arkadas...

Babanızın üzerinden neden yaptığınızı tam anlayamadım babanız vergi mükellefi falan mı?
Gelir vergisini her türlü ödediği için sonradan saçma bir vergilendirme olsa bile faiz alamazlar çünkü. Eğer kendim üzerinden düşünürsem sanki 5 sene boyunca bilip de vergi vermemeye çalışmışım gibi düşünüp faiz+cezayı yapıştırır aptal maliyeciler.

Cok yanlis mantikla dusunuyosun hocam :) Neyse konu sahibi cevabini alabilsin onemli olan bu, tartismanin cok da geregi yok :)

20 yıllık bistçiyim al-sat gördümmü dayanamıyorum.arkadaşımıza attıgım video gayet net açıklıyor sorusunuz cevabını izledinizmi bilmiyorum.

Şahsi düşüncem ise : 30 nisan bunun ilk adımıydı.video da ekonomistin dediği gibi evet bence vergi gelecek ama geçmişe yönelik bir vergilendirme olacağını sanmıyorum önce bu düzenleme ile tr ıbanlara yönlendirip kendi kontrollerinin altına almak sonra vergilendirme ve şu an buna çok ihtiyacımız var biliyorsunuz.ayrıca videodaki ekonomistin dediği gibide örn:bende btc var ama al-sat yapmıyorum durdugu yerde bile değer kazansa o değerden gene vergi alınabilir..cazip kalması açısından vergilendirmenin uygun olacağını düşünüyorum zaten bistte yıllardır tradelerde verdgi ödüyorum buna da ödeyeceğiz yoksa nasıl dönecek bu dükkan..! 🥳

Yeni konular

Geri
Yukarı