Alacağım sistemin parçaları uyumlu mu?

Peki size sunu diyorum anakartı X570 anakart ve 8 GB RAM ekledik benim şimdiki topladımda da bir 8 GB'ye yer var toplarsanız anlarsınız.
Performansı bana söyler misiniz ne olur artarmı azalırmı.
X570 koymak icin 2060 veya 5600XT koydunuz.
Sizde toplayın görelim kim anlıyor kim anlamıyor hadi.
Cevap bekliyorum.

Artar performans tabii ki i5 9600K 2080SUPER in yarisini anca besler para boşa gider 2070SUPER ve 3700X cok uyumli calisir. Ayrica 16 GB ve 8 GB RAM'ler 20 30 FPS fark ediyor.
Benimkinden farklı bir anakart 1000 TL boş bıraktım arada fark olmayabilirdi
2070 kullanmışsınız 2080 ile arasındaki farkı biliyorsunuzdur.
İşlmeci Ryzen kullanmıssınız benim kullandım işlemciyle bu Ryzen modeli arasında fark cok az
Bos yere fazla para.
E bana diyorsunuz ama sizde de bir fark yok,
Anlamıyorsun demeden önce kendinizinde ne kadar anladınızı bilin.
Kullandigim işlemciyle ryzen işlemci ayni diyorsunuz cpu kullanimlarina baktiniz mi
i5 9600K ile 3800X'i kiyaslamak akil işi degil.

Benimkinden farklı bir anakart 1000 TL boş bıraktım arada fark olmayabilirdi.
2070 kullanmışsınız 2080 ile arasındaki farkı biliyorsunuzdur.
İşlmeci Ryzen kullanmıssınız benim kullandım işlemciyle bu Ryzen modeli arasında fark cok az.
Bos yere fazla para.
E bana diyorsunuz ama sizde de bir fark yok,
Anlamıyorsun demeden önce kendinizinde ne kadar anladınızı bilin.

Hocam kısacası boş yapıyorsun. Önerdiğin sistem ileriye dönük değil. Çöpten beter. Bizim önerdiğimiz RTX 2070 Super modelidir. RTX 2080 aralarında pek fazla abartılacak pek performansı yok. 1200-1300 TL için değmez.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ryzen 5 3600, B450 Tomahawk Max, 16GB RAM, RTX2070 en mantıklısı. İş veya profesyonel amaçlı kullanılmayacaksa 3700X almanın anlamı yok. 3600 en güzeli olur. Para da bu sayede ekran kartına yatırılabilir.

Hocam kısacası boş yapıyorsun. Önerdiğin sistem ileriye dönük değil. Çöpten beter. Bizim önerdiğimiz RTX 2070 Super modelidir. RTX 2080 aralarında pek fazla abartılacak pek performansı yok. 1200-1300 TL fazla verilmez.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

İleriye dönuk değil dediniz sistemin Intel 7 serisine tepe tepe acık.
Sizin ileriye dönük dediniz Ryzen 7'nin en iyi işlemcilerinde ryzn 9 ile idare edecek
İşlemci ceşitliliği daha fazla benim PC imde sadece anakart deişikliği yaparak nesile uyum sağlayabilir ama sizin bilgisayarda ekran kartını nesile uyduracak 12bin TL'de 2080 Ti 6 bin TL altı olmayan 2080 olan bir zamanda düşmesi beklenmeyen bir zamanda bir ekran kartı daha fazla maliyetle geçiş yapmasını zorlar ileriye dönük diyorsunuz ileriye dönük işlemileriniz 3000 TL altı değilken benim kasamda 2500 TL'ye var.
İleriye dönük derken bir kendi kasanıza bakın.

Artar performans tabii ki i5 9600K 2080SUPER in yarisini anca besler para boşa gider 2070SUPER ve 3700X cok uyumli calisir. Ayrica 16 GB ve 8 GB RAM'ler 20 30 FPS fark ediyor.

Kullandigim işlemciyle Ryzen işlemci ayni diyorsunuz CPU kullanimlarina baktiniz mi?
i5 9600K ile 3800X'i kiyaslamak akil işi degil.

Evet biri Ryzen 7 son nesil peki ilerde bir geliştirme olursa işlemcide en fazla Ryzen 9 ama Intel daha fazla model sunuyor ve i7 Ksında Ryzen'e göre bayağı iyi
Uyumlu calısır doğru ama sizin sistem besleyerek kastırmaz benimki besleyemese de kastırmaz kasma olmaz bu arada kendine bir işlemci alıp tam besleyebilir işlemci gecişi ekran kartı gecişine göre daha ucuzdur hele RTX diyorsak.

Son düzenleme:
Öncelikle %1'lik FPS'ye bakın.
İleriye dönuk değil dediniz sistemin Intel 7 serisine tepe tepe acık.
Sizin ileriye dönük dediniz Ryzen 7'nin en iyi işlemcilerinde ryzn 9 ile idare edecek.
İşlemci ceşitliliği daha fazla benim PC imde sadece anakart deişikliği yaparak nesile uyum sağlayabilir ama sizin bilgisayarda ekran kartını nesile uyduracak 12bin TL'de 2080 Ti 6 bin TL altı olmayan 2080 olan bir zamanda düşmesi beklenmeyen bir zamanda bir ekran kartı daha fazla maliyetle geçiş yapmasını zorlar ileriye dönük diyorsunuz ileriye dönük işlemileriniz 3000 TL altı değilken benim kasamda 2500 TL'ye var.
İleriye dönük derken bir kendi kasanıza bakın.
alın bakın %1'lik FPS 2 katıyla 2080 kırıyor 2070'i.

Sizi anlamıyorum. İşlemci desek 6 çekirdekli 2-3 sene anca idare eder. AMD almak daha avantajlı onu söyleyim. Intel gibi cimri değil. Siz kendi kasanız sanrım kalite sanıyorsun ekran kartı güçlü diye. Kasa berbat, PSU güçsüz, anakart kötü, işlemci pek fazla idare eder mi bilemem.

Konu sahibinin topladigi PC'nin anakarti yukseltilir geri kalan parcalar guzel bence toplasam buna benzer bir sey toplarim.

Sahibin topladığı parcalar gayet uyumlu katılıyorum.
Ama ekran kartını fazla koyarsanız işlemci idare edecek kadar ilerde işlemci geçişi olursa ekran kartı gecişi kadar masraflı olmaz.
2070 ile 2080 %1'lik farka bakın ffark 2 katı olabiliyor
İşlmemci alacağı bir i7 3 binken RTX 6 bin sizce hangisini ilerde geliştirmek istersiniz.
Sizi anlamıyorum. İşlemci desek 6 çekirdekli 2-3 sene anca idare eder. AMD almak daha avantajlı onu söyleyim. Intel gibi cimri değil. Siz kendi kasanız sanrım kalite sanıyorsun ekran kartı güçlü diye. Kasa berbat, PSU güçsüz, anakart kötü, işlemci pek fazla idare eder mi bilemem.

Beni anlamıyorsunuz cünkü AMD işlemcide ileriye donuk dediniz sistem işlemcileri 3000 TL altına inmezken Intel 2500 TL'lerde gelişimi var kasada ekran kartını en yukarıda tutuyorum cünkü ekran kartı gecişi cok masraflı
En azından işlemciye göre
2 3 sene icinde bir r i7 parası birikebilirken 6 sene icinde sizin hem işlemci hem ekran kartı deiştirme parasını nasıl yapacaksınız.

Ama ekran kartını fazla koyarsanız işlemci idare edecek kadar ilerde işlemci geçişi olursa ekran kartı gecişi kadar masraflı olmaz.
2070 ile 2080 %1'lik farka bakın ffark 2 katı olabiliyor.
İşlmemci alacağı bir i7 3 binken RTX 6 bin sizce hangisini ilerde geliştirmek istersiniz.

Beni anlamıyorsunuz cünkü AMD işlemcide ileriye donuk dediniz sistem işlemcileri 3000 TL altına inmezken Intel 2500 TL'lerde gelişimi var kasada ekran kartını en yukarıda tutuyorum cünkü ekran kartı gecişi cok masraflı.
En azından işlemciye göre.
2 3 sene icinde bir r i7 parası birikebilirken 6 sene icinde sizin hem işlemci hem ekran kartı deiştirme parasını nasıl yapacaksınız.

Sen hala anlamadın dediğimi. Senin attığın sistem ileriye pek parça yok. Bizim önerdiğimiz ileriye dönük. Sen işlemci değiştireceksin ama anakart değiştirmek zorunda kalıyor ve ekstra masraf çıkarıyor. Intel kısacası cimri. İşlemci güçlü. Baya idare eder. İlerde ekran kartı değiştirir merak etme.
AMD soket değiştirmedi henüz. 2021 kadar yolu var. Anakart masrafı olmayacak.
@Caner Uncu @enes.wtp arkadaşları etkiledim seni konuda yardımcı olur.

Sen hala anlamadın dediğimi. Senin attığın sistem ileriye pek parça yok. Bizim önerdiğimiz ileriye dönük. Sen işlemci değiştireceksin ama anakart değiştirmek zorunda kalıyor ve ekstra masraf çıkarıyor. Intel kısacası cimri. İşlemci güçlü. Baya idare eder. İlerde ekran kartı değiştirir merak etme.

Bende senini gelişimin masrafı yüksek diom.

Konuyu uzatmayalım alacak da bakacakta kendi secsin o zaman.

2070 ile 2080 %1'lik farka bakın ffark 2 katı olabiliyor.

Beni anlamıyorsunuz cünkü AMD işlemcide ileriye donuk dediniz sistem işlemcileri 3000 TL altına inmezken Intel 2500 TL'lerde gelişimi var kasada ekran kartını en yukarıda tutuyorum cünkü ekran kartı gecişi cok masraflı.
En azından işlemciye göre.

2080SUPER ile i5 9600K'yi zaten kullanamaz imkani yok 4K cozunurlukte bir ihtimal yukseltmeye acik diyorsunuz 12bin TL'lik sisteme 8 GB RAM koymuşsunuz ekran karti iyi olsun diye alan kişi hangi birini yukseltecek işlemci mi anakarti mi RAM mi PSU mu RAM yukseltmek zorunda 400 TL işlemci yukseltmek zorunda kaliteli işlemci 2000TL işlemciye yakişir anakarta 1500 TL diyelim e PSU'da yetersiz gelecek ona da bayil para al sistemi baştan diz o zaman 2070SUPER yukseltilecek bir ekran karti degil ayrica onumuzdeki 6 sene icinde rahatca kullanilir bu sistem 6 sene sonra cikan 3A grafik kalitesindeki oyunu bile açar. Alicak arkadaş çok şasmasin sisteminden biraz daha iyi bir anakartla gül gibi yayin render bilgisayari olur.

2080SUPER ile i5 9600K'yi zaten kullanamaz imkani yok 4K cozunurlukte bir ihtimal yukseltmeye acik diyorsunuz 12bin TL'lik sisteme 8 GB RAM koymuşsunuz ekran karti iyi olsun diye alan kişi hangi birini yukseltecek işlemci mi anakarti mi RAM mi PSU mu RAM yukseltmek zorunda 400 TL işlemci yukseltmek zorunda kaliteli işlemci 2000TL işlemciye yakişir anakarta 1500 TL diyelim e PSU'da yetersiz gelecek ona da bayil para al sistemi baştan diz o zaman 2070SUPER yukseltilecek bir ekran karti degil ayrica onumuzdeki 6 sene icinde rahatca kullanilir bu sistem 6 sene sonra cikan 3A grafik kalitesindeki oyunu bile açar. Alicak arkadaş çok şasmasin sisteminden biraz daha iyi bir anakartla gül gibi yayin render bilgisayari olur.

8 GB RAM 2 X yazmayı unutmusu tek kanal koymak istemedim fiyatı toplarsanız 2 RAM olacanı görürsünüz
O zaman bunu alacak kişi karar versin nedersiniz
PSU ya da laf etmeyin
Ben 2005 yapımı bir PC'yi 2010'da kazık aldım ilk hafta arıza yaptı bu PC 1 yıllık PC dedi anakart PSU RAM'lar cokmuş dedi 2020 hala aynı PC deyim ustune 300W markası belırsiz PSU'ya RX 560 BIOSTAR taktım her seye kalitesiz demeyi de birakın benim gibi bir cok kişi var siz sadece yapıldığı malzemeye bakıp zorlanınca pert dediniz bir cok parca sizin imkansız pert olmaz diceniz bir cok parcayı gömdüler
Anakart ben böyle bir sistemde yukseltmem ilerlemem icin bir neden yok işlemciden sonra geliştirirdim.
Siz 2070 diyorsunuz 2070'den 2080'e gecmek i5 9600F'den i7 9700'e gecmekten daha zor bu nedenle ekran kartını fazlaca iyi koydum.

Geri
Yukarı