Alan adı almak

Yusuf Oba

Kilopat
Yer
Kahramanmaraş
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Web tasarımım ve programlamamın iyi olduğunu düşünüyorum. Bir alan adı alıp yaptığım dizaynların orada paylaşmak istiyorum. Ne yapmam gerek? Domain host la falan çok bir bilgim yok. Sadece tanımsal biliyorum.

Domain ve hosting alınmalı. Kendinize bir tasarım yapabilirsiniz html css veya bir php blog scriptleri üzerine olabilir. Cpanel öneririm hosting alırken linux almaya dikkat edin.

Uzun zamandır (7 yıl) web tasarım ile uğraşıyorum. Domain olarak İsimtescil Hosting olarak da HostGator kullanıyorum. Daha önceden JustHost kullanmıştım. Ama bu işlere başlamadan önce ücretsiz servisler ile bir başlangıç yapmanı tavsiye ederim.

Natro'dan hem alan adını hem de hosting paketini alabilirsiniz. Turhost ve Daha.net tavsiye etmem, uzak durun.

Neden Turhost önermiyorsunuz? 3-4 aydır kullanıyorum. Şu ana kadar herhangi bir sorun yaşamadım. Çok da önerilen bir firma.

Nasıl yani? Aradığımız domaini kendileri mi alıyor?

Evet. Bunu yaşayan bir kaç kişiyi görmüştüm. Acı ama gerçek.

Vay be... Sanırım benim de başıma bu tarz bir olay geldi. isimsoyad.com şeklinde alan adı arattırmıştım. Daha sonra tekrar baktığımda bu alan adı alınmıştı. Domain Sponsora bağlanmış.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı