ALC 887 Cızırtı sorunu

O imajın içinde VodooHDA kext var. AppleALC ile denediğinde sağlıklı olmayacaktır. Şimdi ne denediğini bilmiyorum ama tavsiyem temiz en baştan kurulum yap ve USB içindeki VodooHDA kext dosyasını sildikten sonra ses rehberini uygula.

O imajın içinde VodooHDA kext var. AppleALC ile denediğinde sağlıklı olmayacaktır. Şimdi ne denediğini bilmiyorum ama tavsiyem temiz en baştan kurulum yap ve USB içindeki VodooHDA kext dosyasını sildikten sonra ses rehberini uygula.
AppleALC ile yaptım hocam ben farketmiyor. VodooHDA ile de denedim yine cızırtı. İki kext de cızırtı devam ediyor. Birde büyütüp küçülttüğümüz pencerede takılma oluyor. Tonlarca sorunla geldi hiç biri çözülemedi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bunları denerken vodooHDA kext dosyasını sildin değil mi? Öyle ise farklı VodooHDA sürümleri ile dene.
Hocam inanın bana her yolu denedim. Ama çözemedim sorunumu.
VodooHDA farklı sürmlerini denedim ALC'nin farklı surumunu denedim. Anakartım ALC 887 loyut 3 bunu denedim, 1 denedim hatta 99'a kadar denedim hepsinde aynı sorun.

Config dosyanı paylaşır mısın?
Hocam sorun config dosyasında yada başka AppleALC'de değilmiş, tamamen AMD sistem olmasından ve DSDT denen yama olayından kaynaklıymış. Clover ekranında F4 ile BIOS içinden .aml dosyalarını çıkardım. Ve sonrası bende olmadı yani zor geri kalan benim için. Denedim bir kaç şey ama sonuç hüsran. Olmuyordu sağlık olsun.

CPU pek değil de ses kartı da sorun gibi, DSDT dosyanı hiç bir işlem yapmadan gönder bir inceleyelim.
Ayrıca BIOS güncelliğini kontrol et.
BIOS güncellemesi yaptım hocam olmadı. 3 alt sürüm denedim yine olmadı bende olmayınca ümidi kestim şimdi yeniden yükleme yapıyorum. DSDT dosyalarını cıkarıp hemen upload edeceğim buraya.
Hocam yeniden merhabalar DSDT dosyalarım burada. İndir origin zip

Yeni konular

Geri
Yukarı