Alder Lake hakkında düşünceleriniz

gordonbeleşadam

Femtopat
Daha fazla  
Intel 12. nesil işlemcileri bildiğiniz gibi bir sürü yenilikle geliyor. DDR5, 10nm ve hibrit işlemci yapısı. Güç verimliliği konusunda çok büyük beklentilerim var. 10 nm ile birlikte gelen SuperFin transistörler ve hibrit çekirdekler sayesinde 5 nm işlemcilere bile kafa tutabilecek durumdalar. Bana göre tek eksik PCI-e 5.0 desteği olmaması.
Sizin düşünceleriniz neler?

Son düzenleyen: Moderatör:
Z serisi ankartlar B550'den ucuz olursa düşünmeden tercih edeceğim seri ama Intel işte. Ne beklersin?

Intel 12. nesil işlemcileri bildiğiniz gibi bir sürü yenilikle geliyor. DDR5, 10nm ve hibrit işlemci yapısı. Güç verimliliği konusunda çok büyük beklentilerim var. 10 nm ile birlikte gelen superfin transistörler ve hibrit çekirdekler sayesinde 5 nm işlemcilere bile kafa tutabilecek durumdalar. Bana göre tek eksik PCI-e 5.0 desteği olmaması.

Eğer fiyatı da uygun olursa yüksek performanslı işlemcilerde Ryzen'e kafa tutabilir hatta geçebilir.

Anakartın ucuza gelmesi için mini atx olan ucuz Z serisi bir anakart tercih edilebilir. Alt seri anakart olursa onlarla birlikle i5 12600k çok iyi gider.

Intel 12. nesil işlemcileri bildiğiniz gibi bir sürü yenilikle geliyor. DDR5, 10nm ve hibrit işlemci yapısı. Güç verimliliği konusunda çok büyük beklentilerim var. 10 nm ile birlikte gelen SuperFin transistörler ve hibrit çekirdekler sayesinde 5 nm işlemcilere bile kafa tutabilecek durumdalar. Bana göre tek eksik PCI-e 5.0 desteği olmaması.

Bence AMD'yi ezip geçecek.

Geri
Yukarı