Aldığım Windows 10 Retail keyi OEM çıktı

Pahalı tamamda. Senin Retail vermen lazım. Senden beklemezdim saglamlisans.

Bilgisayarınız laptop mu?

Bende ilk defa key almışken güvenilir bir yerden alayım sonra MAK key falan çıkmasın dedim :D.masaüstü kullanıyorum.
Pahalı tamamda. Senin Retail vermen lazım. Senden beklemezdim saglamlisans.

Benim Retail key sipariş ettiğimi. Ellerinde Retail key kalmadıysa neden bana sormadan siparişi kabul edip bana OEM key gönderdiklerini sordum cevap bekliyorum. Sonuçta ben retail diye sipariş verdim.
@Kernelginar
Hocam şimdiki verdikleri cevap ise şu
tedarik sürecini beklememeniz için daha yüksek fiyatlı ürün gönderilmiş. OEM lisans olmasının sakıncası nedir?
benim bildiğim OEM key anakarta işlendiği için birkaç defa kullanabiliyorum ama Retail keyi donanım değiştirsemde kişisel key olduğu için istediğim PC de kullanabiliyorum. Doğru mu biliyorum?

Son düzenleme:
Bende ilk defa key almışken güvenilir bir yerden alayım sonra MAK key falan çıkmasın dedim :D.masaüstü kullanıyorum.

İleride anakart değiştirmek gibi bir hedefiniz yoksa kullanılır aslında. Ama onlarında yaptığı hata.

Benim Retail key sipariş ettiğimi. Ellerinde Retail key kalmadıysa neden bana sormadan siparişi kabul edip bana OEM key gönderdiklerini sordum cevap bekliyorum. Sonuçta ben Retail diye sipariş verdim.
@Kernelginar
Hocam şimdiki verdikleri cevap ise şu
tedarik sürecini beklememeniz için daha yüksek fiyatlı ürün gönderilmiş. OEM lisans olmasının sakıncası nedir?
benim bildiğim OEM key anakarta işlendiği için birkaç defa kullanabiliyorum ama Retail keyi donanım değiştirsemde kişisel key olduğu için istediğim PC de kullanabiliyorum. Doğru mu biliyorum?

OEM key anakart harici diğer donanımların yükseltilmesine izin verir. Anakart değişikliğinde yeni key almak zorunda kalırsınız. OEM keyler sınırsızdır. Retail keyler Microsoft hesabınıza kaydedilir ve bir cihazdan kaldırılıp başka bir cihaza geçirilebilir.

İleride anakart değiştirmek gibi bir hedefiniz yoksa kullanılır aslında. Ama onlarında yaptığı hata.

Belli mi olur belki değişmek zorunda kalırım falan.(ama büyük ihtimal elime para geçtiği zaman değişebilirim anakartım biraz kötü.)

OEM key anakart harici diğer donanımların yükseltilmesine izin verir. Anakart değişikliğinde yeni key almak zorunda kalırsınız. OEM keyler sınırsızdır. Retail keyler Microsoft hesabınıza kaydedilir ve bir cihazdan kaldırılıp başka bir cihaza geçirilebilir.

Her türlü Retail daha iyi ve daha garanti. O yüzden Retail seçmiştim.

Belli mi olur belki değişmek zorunda kalırım falan.(ama büyük ihtimal elime para geçtiği zaman değişebilirim anakartım biraz kötü.)

Her türlü Retail daha iyi ve daha garanti. O yüzden Retail seçmiştim.

Sebep olarak bunu belirtebilirsiniz. Yakın zamanda anakart değiştireceğim o yüzden Retail key lazım deyin.
Attıkları cevap bu.
İşlemci, anakart, ekran kartı, hard disk gibi büyük donanım değişikliklerinde ve cihaz değişiklinde dahil Retail lisansı tekrar kullanamazsınız. OEM lisansı anakart harici değişiklikte kullanabilirsiniz.

Lisans satan yerden daha çok şey biliyorum arkadaş bu ne. Tekrar kullanılamadığını nereden çıkarmışlar sorar mısın? Aynı anda 2 cihazda tabii etkinleşmez de bir de.
The Legend of Eagle Bearer#2369

Son düzenleme:

Geri
Yukarı