Aldığınız en garip disiplin cezası neydi?

Okul hayatınızda aldığınız en garip disiplin cezası neydi?
Benimki başımı sıraya koyduğum için sınıf düzenini bozmak sebebiyle kınama cezasıydı.

Okulda sırada oturuyordum ayağa kalkayım derken bir çocuk yere yatmıştı ve ben yanlışlıkla kafasına basmıştım anneannesi gelip okulu birbirine katmıştı müdür yardımcıda istemeye istemeye ceza vermişti.

Koridorda pil ile futbol oynamaktan herhalde. Hem de koridorun her tarafında kamera vardı. Hapishane gibiydi. Neyse... Hoca kızdı ama yine devam ettik. 3. katta olduğumuzdan pil bazen en alta gidiyordu. Atan almaya giderken hoca görüyordu. O aksiyon heyecan çok iyiydi. Çocukluk güzel şey.

Ceza almadım ama ucundan döndüm. Sıra arkadaşım Hz.Muhammed'in ölümünü işlerken kısık ses ile game over demişti, şş falan yapmıştım tekrar demesin diye, hoca kendisine kağıtlar falan vermişti savunmanı yaz diye ve ben sınıfta değilken diğerlerine beni kast ederek eğer susturmak için hareket falan yapmasaydı ona da disiplin cezası verecektim tarzında bir şeyler demiş.
Not: Arkadaşım ağlayarak ederek cezadan kurtuldu :D

5. sınıfta 5-6 arkadaş birbirimizi dövüyorduk. Ben birine fazla sert çakmışım ağlamaya başladı, sonra nasıl olduğunu hatırlamıyorum ama müdür bu olayı duydu bana uyarı verdi.

6. sınıfta ödevi getirmediğim, derste arkadaşa p*ç dediğim ve hocanın önünde şarkı mırıldandığım için uyarı yemiştim.

7. sınıfta ise resim dersinde bizim 4 masa oluyor, her masaya 7-8 kişi falan oturuyordu. Sınıfın kekolarının oturduğu masadaki çocuklar birbirine silgi, kalem fırlatmaya başlamıştı. Bu olay bizim masaya da yansıdı, biz de onlara silgi fırlatmaya başladık. 2-3 kişiyi kafasından vurmuştum, çok eğlenceliydi. Sonra hoca çoğu kişinin savaşa katılmasına rağmen sadece ben ve 3-4 kişiye uyarı verdi. Nanet hoca bizi gördü sadece.

8. sınıfta da derste Dolunay falan açmıştık. Bir de 2-3 arkadaş sürekli aynı ödevi gönderiyorduk, 6 ay kadar sonra hocalar bunu anladı, uyarı vermediler ama veliyi aradılar.

Yeni konular

Geri
Yukarı