Alerji için aşı uzun süreli çözüm olur mu?

Gıda alerjim vardı. Bitkisel karışımla yendim. Kortizon ilaç değil bir zehirdir.
Kortizol bir ilaçtır. Şahsen bana yazıldığında bir sağlıkçı olduğum için kullanmadım duruma göre kullandırmadım ama ezberden kullanmayıp bitkisele yönelmek doğru değil.
Nedenini bulamadığım bir şeye alerjim var, hap kullanmazsam bir türlü geçmiyor. Aşı uzun süreli çözüm olabilir mi? Merak ediyorum☹🧐
Alerji veya değil herhangi bir sağlık konusunda forumdan cevap arayacağınıza ilgili konuda uzman sağlık personeline danışmanıoz daha mantıklı.

Burada doktora gitmeyin diye yobazlık yapmayacağım ama gidecekseniz de alerji testi falan yaptırmayın. Boşa zamanınızı harcarsınız. Devlet hastanelerinde yapılıyor mu bilmiyorum ama özelde ise bir de boşa paranızı harcarsınız. Asla bulamıyorlar neye alerjiniz olduğunuzu yüklü para vermezseniz. Aile hekiminize gidin söyleyin böyle böyle mantıklı bir yol söylesin.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı