Algoritma geliştirme

ogingsan

Picopat
Daha fazla  
Arkadaşlar, algoritma kurma becerimi nasıl geliştirebilirim? Programlama kodları bilmekle bitmiyor algoritma kurabilmemiz lazım ki ortaya yararlı bir şeyler çıksın bunu anladım ben bu yeteneğimi veya becerimi nasıl geliştirebilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar, algoritma kurma becerimi nasıl geliştirebilirim? Programlama kodları bilmekle bitmiyor algoritma kurabilmemiz lazım ki ortaya yararlı bir şeyler çıksın bunu anladım ben bu yeteneğimi veya becerimi nasıl geliştirebilirim?

Sürekli düşünerek, mantık yürüterek. Böyle yaparsam ne olur? Şöyle yaparsam ne olur? Şu şekilde yapıp şöyle yapsam nasıl olur diye.

Bir şeyler yapmaya çalış. Takıldığın yerde araştır, araştırdığın kaynaklarda insanların problemi nasıl çözdüğünü incele ve bir tane çözüm bulunca bırakma, birkaç tane daha farklı kişinin nasıl yaptığına bak.

reis hali hazırda yapılmış uygulamaları yapmaya çalış mesela bir saat, hesap makinesi , klasik okullarda öğretilen işte öğrencinin yaşını hesaplama, ders notlarına göre geçip kaldı tarzında küçük küçük şeyler yap zamanla kavrarsın mantığını.

Reis halihazırda yapılmış uygulamaları yapmaya çalış mesela bir saat, hesap makinesi, klasik okullarda öğretilen işte öğrencinin yaşını hesaplama, ders notlarına göre geçip kaldı tarzında küçük küçük şeyler yap zamanla kavrarsın mantığını.

Reis PHP yapıyorum ama bir tane C# kitabı sipariş ettim belki PHP salar ona başlarım senin dediklerini denerim :)

Geri
Yukarı