Algoritma Nedir ?

RUZGARS

Hectopat
Daha fazla  
Beyler 1 ay geçti yeni okula başladım nakil işleriyle uğraştım. Haftaya programlama temelleri dersine gircem hiç bişi bilmiyorum. Sınava yetecek kadar anlatırmısınız .

"Algoritma ve Akış Şeması" dediğimiz şey bir işi yapmadan önce, bir programı yazmadan önce taslak oluşturmadır. Programın ne şekilde ilerleyeceğini önceden belirlemektir. Hesap makinesi kodlarken buna ihtiyacın olmayacaktır ancak daha uzun soluklu projelerde olmazsa olmazdır, aksi taktirde karışıklık yaşaman muhtemeldir.

Örneğin aşağıda karar verme yapısını gösteren bir algoritmanın akış şeması var. Koşul sağlanırsa işlem1, sağlanmazsa işlem2'yi yap şeklinde.

aaa.png

Bu anlattıklarım sınava hiçbir şekilde yetmez, oturup bu şemaları kendin oluşturman gerekli.
2 gün sonra benim de üniversite1 Algoritma ve Programlamaya Giriş dersi vizem var.
Aç bak defterime, 20 sayfaya yakın algoritma çizmişimdir.

Lise1 düzeyinde kafanı zorlayacak şemalar çizmen istenmeyecek zaten, kafan rahat olsun.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı