Algoritma nereden öğrenilir?

üyeadi321321

Hectopat
Roblox Studio için Lua öğrenmek istiyorum fakat forumda "önce algoritma öğren" gibi mesajlar gördüm. Bende algoritma öğrenmeye karar verdim, algoritma nereden öğrenilir? YouTube'da bir sürü kanalın videoları var fakat en iyi hangi kanallar öğretiyor bilmiyorum, bana öneride bulunabilir misiniz? Lua için ayrı bir konu açacağım algoritma işini tamamlayınca.

Not: İngilizce konusunda sıkıntım yok, İngilizce kaynaklar önerebilirsiniz.

Algoritmayı anlatayım. Bir iş yapıyorsun ya, o işin aşamalarını tek tek yazmaktır algoritma. Liste yapmak gibi.

Örneğin makarna yapmak;
A0. Başla
A1. Suyu kaynat
A2. Tuz ekle
A3. Makarnayı ekle
A4. ...
A6. ...
A7. Bitir.

Hocam, attığınız kaynak sanırım kodlama konusunda bilgili kişiler için yazılmış, Home kısmında öyle yazıyor. Algoritma temellerine kadar okudum ve anlayamadığım yerler oldu. Bu yüzden başka bir yerden öğrenmeye karar verdim.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bence bu kanal daha iyi anlatmış, şimdi 1. videosunu izledim.

Son düzenleme:
Hocam, attığınız kaynak sanırım kodlama konusunda bilgili kişiler için yazılmış, Home kısmında öyle yazıyor. Algoritma temellerine kadar okudum ve anlayamadığım yerler oldu. Bu yüzden başka bir yerden öğrenmeye karar verdim.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Bence bu kanal daha iyi anlatmış, şimdi 1. videosunu izledim.

Üreteceğiniz/kullanacağınız "algoritma" alanı yazılım olduğu için haliyle CS ve yazılım ile ilgili temel şeyleri bilmeniz gerekir. Algoritmanın temel mantığını kağıt üzerinde kavradıktan sonra teknik detayları ve kullanım için yazılım dilleri ile paralel olarak kullanmanız daha yararlı olur. İngilizceniz varsa temel için CS50 kursu daha yararlı olur.

Üreteceğiniz/kullanacağınız "algoritma" alanı yazılım olduğu için haliyle CS ve yazılım ile ilgili temel şeyleri bilmeniz gerekir. Algoritmanın temel mantığını kağıt üzerinde kavradıktan sonra teknik detayları ve kullanım için yazılım dilleri ile paralel olarak kullanmanız daha yararlı olur. İngilizceniz varsa temel için CS50 kursu daha yararlı olur.

Hocam ingilizcem çok iyi değil ancak anlayabileceğimi düşünüyorum bir göz attım videolara.

Bu videolardan bahsediyorsunuz sanırım, hangilerini izlemem gerek? 13 tane var.

Algoritma öğren tabi de, lua çok eski bir dil sorun yaşadığında community'sini bile zor bulursun, farklı alanlara yönelmeni tavsiye ederim.

Algoritma öğren tabi de, lua çok eski bir dil sorun yaşadığında community'sini bile zor bulursun, farklı alanlara yönelmeni tavsiye ederim.
Roblox oynadığım oyun ve Roblox Studio ilgimi çekiyor bu işi profesyonel düşünmüyorum şu an, yaşım zaten 15. Robloxdevforum var orayı kullanıyorum.

Geri
Yukarı