Alibaba gümrük vergisi ne kadar tutar?

ysfinc21

Hectopat
Merhabalar, okullarda kullanılan akıllı tahtalardaki bilgisayar modülünden 23 adet alibaba üzerinden sipariş etmeyi planlıyorum. Tanesi 170USD 170x23=3.910USD tutuyor, ama vergiler ve gümrükleme işinin içinden bir türlü çıkamadım. Birkaç gümrük müşaviri ile görüştüm hemen hemen 15000TL vergi çıktığını söylediler bu vergileri azalmak için bir tavsiyeniz var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben sizin yerinizde olsam koca okul değil mi bu, diğer öğretmenlerle falan da anlaşıp birbirine yakın noktalara 12 adet sipariş oluşturup vergisini de düşük gösterip AliExpress'den 23 tane akıllı tahta modülü alırdım. Hatta garanti olsun diye 23 adet sipariş de oluşturabilirsiniz. Böylece vergiyi ciddil bir derece düşük gösterebilirsiniz, sayısız engele ve bürokrasiye takılmazsınız ve tüketici olarak kalırsınız. Hepsini tek seferde almak zorunda da değilsiniz. AliExpress alibabadan biraz daha pahalı olur farkındayım ama alibaba işinin içinden çıkabilir misiniz bilmiyorum. Gerçekten çok acı çeken olmuş oradan. Kolay gelsin gerçekten.

Yeni konular

Geri
Yukarı