Aliexpress alışveriş sırasında kimlik sormadı

Octagon

Hectopat
Yaklaşık 4-5 yıl önce açtığım hesaptan 2 tane ürün aldım. Adresim zaten sistemde kayıtlı olduğu için tekrar adresi girmedim. Meğerse adresin alt kısmında T.C. Kimlik no yazmam gereken bir alan varmış. Gümrükte sıkıntı çıkar mı?
Ekleme: Kimlik no eklenen alan bilgisayarda gözükmüyor. Ben alışverişi bilgisayardan yaptım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yaklaşık 4-5 yıl önce açtığım hesaptan 2 tane ürün aldım. Adresim zaten sistemde kayıtlı olduğu için tekrar adresi girmedim. Meğerse adresin alt kısmında T.C. Kimlik no yazmam gereken bir alan varmış. Gümrükte sıkıntı çıkar mı?
Ekleme: Kimlik no eklenen alan bilgisayarda gözükmüyor. Ben alışverişi bilgisayardan yaptım.

Gümrüğe sor.

Bende oyle yaptim, hicbir sorun cikmadi. TC Kimlik numarasi yazmamiz gerektigini ben siparisi verdikten 20 gun sonra ogrendim, kargo Turkiye'deydi zaten. xD

Yeni çıktı herhalde. Ben en son 23 Eylül'de sipariş geçmiştim. O zaman sormadı, şimdi sipariş geçmeye çalıştığımda benden illaki TC kimlik no istiyor. Muhtemelen bunu Türkiye devleti istiyor. Kimin ne getirdiğini tespit için. Muhtemelen çok ürün getirenlere sen bu işi ticari olarak yapıyorsun. Nerede iş yerin niye vergi vermiyorsun diye hesap sorabilmek için herhalde.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı