AliExpress alışveriş süreci

Denizzz0

Decapat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Yakın zamanda Haylou RS4 Plus modelini almak istiyorum ama 14 yaşındayım AliExpress üzerinden nasıl bir sorun çıkmadan alışveriş yapabilirim? Ürünüm gümrüğe takılır mı? Takılırsa ne olur nasıl alabilirim? Kapıda bir yerde vergi öder miyim? Ne kadar öderim?

Sorun çıkmaz diye tahmin ediyorum. Önceden kimlik kartı gerekmiyordu, şimdi gerekiyor diye biliyorum. Bunda bir sorun çıkartır mı denemek lazım.

Açıp bakacaklarını sanmıyorum bile. Ama sim kart takılan bir ürünse, satıcıya mesaj atıp kargonun üzerine farklı bir şey yazdırmasını söyleyebilirsin.

Ödeme ekranında vergi kısmı çıkarsa sana gelince bir şey ödemezsin. Çıkmazsa eğer TR’de çıkar vergi. Küçük bir kargo olacağından satıcıya not olarak düşük ücret yazdırmasını rica et. O şekilde düşük vergi ödeyebilirsin.

Sorun çıkmaz diye tahmin ediyorum. Önceden kimlik kartı gerekmiyordu, şimdi gerekiyor diye biliyorum. Bunda bir sorun çıkartır mı denemek lazım.

Açıp bakacaklarını sanmıyorum bile. Ama SIM kart takılan bir ürünse, satıcıya mesaj atıp kargonun üzerine farklı bir şey yazdırmasını söyleyebilirsin.

Ödeme ekranında vergi kısmı çıkarsa sana gelince bir şey ödemezsin. Çıkmazsa eğer TR'de çıkar vergi. Küçük bir kargo olacağından satıcıya not olarak düşük ücret yazdırmasını rica et. O şekilde düşük vergi ödeyebilirsin.

Yok SIM kart takılan bir ürün değil kapıda ödersem ne kadar vergi öderim.

Kapıda ödenmiyor bu üründe, alırken ödeyeceksiniz ve Aras Kargo ile gelecek. Kargo ve vergi dahil 1100TL civarı yapıyor.

Genel toplam olarak 765TL olarak gösteri saat için.
Kapıda ödenmiyor bu üründe, alırken ödeyeceksiniz ve Aras Kargo ile gelecek. Kargo ve vergi dahil 1100TL civarı yapıyor.

Ben PTT ile gelecek diye sanıyordum Aras Kargo iyi oldu 1100TL nasıl tutuyor.

Genel toplam olarak 765TL olarak gösteri saat için.

Ben PTT ile gelecek diye sanıyordum Aras Kargo iyi oldu 1100TL nasıl tutuyor.
Vergi dahil fiyat.

Ekran görüntüsü 2022-05-17 155345.png

Yeni konular

Geri
Yukarı