Aliexpress alışveriş vergi durumu nasıl oluyor?

SrcnTSC

Hectopat
Merhaba arkadaşlar. Şu an AliExpress üzerinden 77 TL değerinde ücretsiz kupon alınabiliyor. Bende bu kampanyadan yararlandım fakat ilk defa alışveriş yapacağım.

Bilmem gereken bir durum var mı? Vergi ve gümrük olayı nasıl oluyor? Görselde paylaştığım gibi ürünü kupon ile bedavaya alıyorum. Sadece 16 TL kargo ücreti çıkıyor.

Dosya Ekleri

• Screenshot_20210117_165833_com.alibaba.aliexpresshd.jpg
    Screenshot_20210117_165833_com.alibaba.aliexpresshd.jpg
    71,8 KB · Görüntüleme: 50
Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar. Şu an AliExpress üzerinden 77 TL değerinde ücretsiz kupon alınabiliyor. Bende bu kampanyadan yararlandım fakat ilk defa alışveriş yapacağım.

Bilmem gereken bir durum var mı? Vergi ve gümrük olayı nasıl oluyor? Görselde paylaştığım gibi ürünü kupon ile bedavaya alıyorum. Sadece 16 TL kargo ücreti çıkıyor.
Kuponu nasıl alıyoruz yav? 16 TL gümrük ödersin ona ekstra olarak.

Ayarlar kısmında ödül kardeşliği kısmından kampanyaya katılabiliyorsun. 16 TL kargo ücreti ödedim zaten Türkiye'de Ürünün fiyatı 60 TL yani vergi ile daha pahalıya gelmesin 😀 hesaplama yaptım kendim fakat 30 TL civarı çıkıyor vergi.

Ayarlar kısmında ödül kardeşliği kısmından kampanyaya katılabiliyorsun. 16 TL kargo ücreti ödedim zaten Türkiye'de ürünün fiyatı 60 TL yani vergi ile daha pahalıya gelmesin 😀 hesaplama yaptım kendim fakat 30 TL civarı çıkıyor vergi.

Ben yanlışlıkla 150 olana tıkladım bitmiyor alamayacağım zamanında.

Ayarlar kısmında ödül kardeşliği kısmından kampanyaya katılabiliyorsun. 16 TL kargo ücreti ödedim zaten Türkiye'de Ürünün fiyatı 60 TL yani vergi ile daha pahalıya gelmesin 😀 hesaplama yaptım kendim fakat 30 TL civarı çıkıyor vergi.
Geldi mi ? Ne kadar ödediniz ?

Geri
Yukarı