AliExpress ASUS GTX 950 2 GB Expedition incelemesi

Jotariel

Kilopat
Makaleler
1
Selamlar, aslında kafamda ekran kartımı tanıtmak bulunmuyordu ancak son zamanlarda bilgisiz kişilerin araştırma yapmadan "AliExpress'teki bütün kartlar sahte, fake GPU satın alınmaz." demeleriyle kartımı tanıtmak istedim.

İlk olarak sahte olup olmadığını kanıtlayalım.

1614622702095.png

GPU-Z programıyla kartımızı kontrol ettiğimizde herhangi bir olağanüstü veri bulunmadığını belirtelim gördüğümüz gibi GPU olarak GM206 bulunuyor.

1614622779301.png

Kartımızın soğutmalarını söküp termal macunu sildiğimizde bizi GM206 karşılıyor.
Gelin bir de GM206 GPU'ya sahip ekran kartlarını inceleyelim.

1614622876466.png

Kartımız bizi karşılıyor.
Biraz da belleklerimize göz atalım.

5.jpeg

Belleklerimizi internette derin bir şekilde araştırdıktan sonra sahte olmadıklarını fark ediyoruz. GDDR5 2048MB VRAM değerine sahip.

Kozmetik

1.jpeg

2.jpeg

3.jpeg

satın alma kanıtı;

1614623141753.png

Kanıtlarıyla bu ürünü sizlere sundum AliExpress'in ortalama bir piyasası vardır bu fiyatların çok fazla altında acayip fiyatlara satılan kartların gerçeklik payı bulunmuyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
AliExpress'ten alınan her kart ya sahtedir ya da miningde ağlatılmıştır gibi düşünceler geziyor ortalıkta. AliExpress kartlarının genellikle çıktığı yerler internet kafeler oluyor. Özellikle NVIDIA'dan 750 Ti ve 950 gibi kendi ailelerinin giriş-orta seviyesi kartlar kesinlikle tercih edilebilir. Kendim Zotac 750 Ti almıştım ve Türkiye'deki hiçbir satıcıdan alamayacağım bir ilgi ile gönderdiler. Aldığım kartta ısınma sorunu yoktu ve tertemiz şekilde gönderilmişti. Paketlemesi sağlamdı ve satış sonrası sorularım için yardımcı olmuşlardı.

Son düzenleme:
AliExpress'ten alınan her kart ya sahtedir ya da miningde ağlatılmıştır gibi düşünceler geziyor ortalıkta. AliExpress kartlarının genellikle çıktığı yerler internet kafeler oluyor. Özellikle NVIDIA'dan 750 Ti ve 950 gibi kendi ailelerinin giriş-orta seviyesi kartlar kesinlikle tercih edilebilir. Kendim Zotac 750 Ti almıştım ve Türkiye'deki hiçbir satıcıdan alamayacağım bir ilgi ile gönderdiler.
Özellikle @Recep Baltaş hocamın GTX 960 videosundan sonra videoda AliExpress kelimesi geçmemesine rağmen ki elindeki kart Wish.com üzerinde satılıyor bir çok kişi saçma sapan sallamaya başladı.

AliExpress'ten alınan her kart ya sahtedir ya da miningde ağlatılmıştır gibi düşünceler geziyor ortalıkta. AliExpress kartlarının genellikle çıktığı yerler internet kafeler oluyor. Özellikle NVIDIA'dan 750 Ti ve 950 gibi kendi ailelerinin giriş-orta seviyesi kartlar kesinlikle tercih edilebilir. Kendim Zotac 750 Ti almıştım ve Türkiye'deki hiçbir satıcıdan alamayacağım bir ilgi ile gönderdiler. Aldığım kartta ısınma sorunu yoktu ve tertemiz şekilde gönderilmişti. Paketlemesi sağlamdı ve satış sonrası sorularım için yardımcı olmuşlardı.

Kartın görüntüsünden bile anlaşılıyor. Piyasayı bilen biriyseniz ve küçük bir araştırma yaparsanız AliExpress'te dolandırılma ihtimaliniz sarı siteden daha az olur.

Kartın görüntüsünden bile anlaşılıyor. Piyasayı bilen biriyseniz ve küçük bir araştırma yaparsanız AliExpress'te dolandırılma ihtimaliniz sarı siteden daha az olur.

Çin ekran karti olduğu için görüntüsünün değişik olmasi normal değil mi? Sence birazcik araştirma yap ondan sonra yazmani öneririm. Görüntüsün değişik olmasi Çin'e özel üretilen kartlardir bunlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı