AliExpress aynı satıcıdan alınan ürünlere farklı kargo

ahmt198

Centipat
Katılım
26 Kasım 2020
Mesajlar
74
AliExpress'te ufak meblağlarda bir sürü ürün seçtim. Hepsi aynı satıcıdan fakat her birisi için ayrı kargo ücreti istiyor. Bununla ilgili yapabileceğim bir şey var mıdır?
 
Son düzenleyen: Moderatör:

D4NHEİM

Centipat
Katılım
4 Ağustos 2020
Mesajlar
291
Yer
Belgium Drogenbos
Satıcı dediğin kişi 50 adet mağazanın bir nevi komisyonculuğunu yapan kişi o ürünleri toplayıp sipariş alan kişiler fiyat farkı dükkanın şahsi sorunu sen ücretsiz gönderimleri düşürmeye bakmalısın.
 

Yunus Abi

Femtopat
Katılım
17 Kasım 2021
Mesajlar
188
Öyle bir şey olmaması lazım bende kullanıyorum lakin örnek olarak 50₺ üzeri kargo bedava diyorsa aynı kullanıcıdan 50₺ üzeri alış-veriş yapacak olursan kargon ayağına kadar bedavaya gelmektedir. Eğer ₺ istiyor ise gönderici ile iletişime geçmen ve bu sorunu bildirmen gerekiyor baktın gönderici cevap vermiyor ise AliExpress ile iletişime geçmen lazım.
 

M.Sc Jelly Bean

Gigapat
Katılım
2 Mart 2014
Mesajlar
6.094
Çözümler
104
Yer
Master Boot Record
Satıcı dediğiniz kişi kuvvetle muhtemel dropshipping yapıyor. Yani ürün stoğu yok. Siz siparişi verdiğiniz an ürüne sahip kişi/kişilerden sipariş geçip sizin adresinize yönlendiriyor. Ürünleri tek bir yerden alsanız bile satıcı başkalarından alıp size yolladığı için her biri ayrı paketler halinde postalanıyordur.

Durum bu ise her ürün için ayrı kargo çıkması normal öteki türlü aç gözlülük yapıyor demektir.
 
Yukarı