AliExpress Bluetooth kulaklıklar gümrük tarafından el konuldu

metehan7700

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, yaklaşık 1 ay önce farklı satıcılardan kulaklık sipariş ettim. 1 aydır havayolu tarafından kabul edildi olarak gözüküyordu ta ki bugüne kadar. Bugün 4'ü de "abdormal clearance" olarak gözüktü. Satıcılarla iletişime geçtim 2'si cevap verdi. Biri, değişiklik olmazsa 2 gün sonra yeniden iletişime geçin dedi. Diğeri "please be patient, the package will be cleared again" dedi. Daha sonra Facebook'tan singaporepost ile iletişime geçtim ve bana şunu dediler: "merhabalar, kayıtlarımıza göre, bu ürün gümrük tarafından ele geçirilmiş içerik olarak, Bluetooth kulaklıkların nakliyesi yasaktır. Göndericinize bu konu hakkında bilgi verildi ve daha fazla yardım için onlarla iletişime geçebilirsiniz. Teşekkür ederim." daha önce Bluetooth kulaklık sipariş etmiştim ve bir sorun olmamıştı, yasaklı olduğunu düşünmüyorum. Böyle bir şey yaşayan daha önce oldu mu? Sorun nedir sizce?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ürüne ve fiyatına göre değişmekle birlikte genelde beşten fazla verilen siparişler ticari faaliyet olarak görülmekte. Örneğin 100 tane LED alırsanız sorun olmaz ama 10.000 adet alırsanız ticaretini yaptığınız, vergi kaçırdığınız olarak yorumlanır. Aynı şekilde 1-2 tane kulaklık kişisel kullanıma girer ama 10 tane alıyorsanız ticari faaliyet olarak değerlendirilir.

Ürüne ve fiyatına göre değişmekle birlikte genelde beşten fazla verilen siparişler ticari faaliyet olarak görülmekte. Örneğin 100 tane LED alırsanız sorun olmaz ama 10.000 adet alırsanız ticaretini yaptığınız, vergi kaçırdığınız olarak yorumlanır. Aynı şekilde 1-2 tane kulaklık kişisel kullanıma girer ama 10 tane alıyorsanız ticari faaliyet olarak değerlendirilir.
Teşekkür ederim cevabınız için. Farklı kişiler adına aylık 5'i geçmemek ve tek seferde 5 ürün olmamak kaydıyla sipariş verdim. Adresten anlamıyorlarsa anlayamazlar bence.
Yaklaşık bir ay önce bende soundpeats Bluetooth kulaklık sipariş verdim teslim edildi problem olmadı. Satıcıyı dinleyip biraz beklersiniz. İptal ederseniz para iadesi yapıyorlar değil mi?
Teşekkür ederim cevabınız için. Yaparlar ama 2'sini kuponla sipariş vermiştim onların iadesi olmuyor :((

Laptop işlerinde yakınları vermiş olsa bile sıkıntı olabilir tarzı yazı okumuştum, büyük ihtimalle bakanlığın sitesiydi. Belki adrese de bakıyorlardır. Umarım ürünler elinize gelir hocam, geçmiş olsun :(

Belki @reddline hocamın bir fikri vardır.

Teşekkür ederim cevabınız için. Farklı kişiler adına aylık 5'i geçmemek ve tek seferde 5 ürün olmamak kaydıyla sipariş verdim. Adresten anlamıyorlarsa anlayamazlar bence.

Teşekkür ederim cevabınız için. Yaparlar ama 2'sini kuponla sipariş vermiştim onların iadesi olmuyor :((
Öyle bir şey yok. 1 ayda 20'den fazla sipariş vermişliğim var. Tanıdığım arkadaşlarım da var.
4 arkadaş Lenovo LP1S Bluetooth kulaklık aldık. Aynı gün de aldık 3'ümüzün geldi ama bir arkadaşın ki gümrükte takıldı. Ara sıra böyle saçma sapan işler yapıyor gümrük. Belki gümrüğe çağırabilirler seni.

Yeni konular

Geri
Yukarı