Aliexpress dolandırıcılığı

mirvcc

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Bursa
Sabah halam bana bir link attı tıklayıp Aliexpress'e kayıt olursam ona da bana da para gelecekmiş 77 ve 153 TL seçeneği var 24 saat içinde yeteri kadar kişi davet edip 77 veya 153 TL'ye tamamlarsan parayı çekebiliyorsun. Ben de merak ettim yaptım. Ödülü talep et seçeneği çıktı. Tıkladım ve kart bilgilerimi istedi. Sanal kart oluşturup girdim ve bakın ne oldu :). Dikkat edin siz veya bir yakınınız düşmesin buna. Aliexpress gibi bir sitenin böyle bir şey yapması da garip gerçekten.

IMG_20210115_133152.jpg

Sabah halam bana bir link attı tıklayıp Aliexpress'e kayıt olursam ona da bana da para gelecekmiş 77 ve 153 TL seçeneği var 24 saat içinde yeteri kadar kişi davet edip 77 veya 153 TL'ye tamamlarsan parayı çekebiliyorsun. Ben de merak ettim yaptım. Ödülü talep et seçeneği çıktı. Tıkladım ve kart bilgilerimi istedi. Sanal kart oluşturup girdim ve bakın ne oldu :). Dikkat edin siz veya bir yakınınız düşmesin buna. Aliexpress gibi bir sitenin böyle bir şey yapması da garip gerçekten.

Eki Görüntüle 836942

Kartı kontrol ediyor olabilir mi? Bazen para çekip geri veriyorlar.

Eki Görüntüle 836942
Kartı test etmek için çekmiş olabilir diyeceğim de 7 TL biraz fazla test için.

Uygulamanın adı ne? Sitenin kendi uygulaması mı? Ne bu? Sitenin böyle bir kampanyası var ise onu paylaşın. Ek bir uygulamanın dolandırıcılığını anlatıp farklı şeyler söylüyor gibisiniz. Dolandırıcılık deyip geçemezsiniz, insanların anlaması için bir şeyler sunun size zahmet.

Uygulamanın adı ne? Sitenin kendi uygulaması mı? Ne bu? Sitenin böyle bir kampanyası var ise onu paylaşın. Ek bir uygulamanın dolandırıcılığını anlatıp farklı şeyler söylüyor gibisiniz. Dolandırıcılık deyip geçemezsiniz, insanların anlaması için bir şeyler sunun size zahmet.
Babanın sitesi gibi de savunuyorsun. Bizzat Aliexpress uygulaması üzerinden bu ss ler. Ben sadece insanlar dikkat etsin farkında olsun diye söyledim. Diyelim verecek o parayı yine de kartından 7.5 çekiliyor belki o an lazım o adama para? veya vermek istemiyor, güvenmiyor? 7.5 tl para kestiğini gösteriyorum sadece.

Dosya Ekleri

• Screenshot_2021-01-15-13-41-46-723_com.opera.browser.jpg
    Screenshot_2021-01-15-13-41-46-723_com.opera.browser.jpg
    70,7 KB · Görüntüleme: 110
  • Screenshot_2021-01-15-13-41-55-152_com.opera.browser.jpg
    Screenshot_2021-01-15-13-41-55-152_com.opera.browser.jpg
    56,9 KB · Görüntüleme: 69

Geri
Yukarı