AliExpress gönderim ücreti dışında kapıya gelince vergi alır mı?

Ne aldığımı gayet iyi biliyorum bu forumda zaman geçirirseniz benim kullandığım birçok ürünün AliExpress üzerinden satın alındığının farkına varırsınız, ayrıca forumda moderatör ekibi dışında yorumları kullanıcılar silemez.

The tax and duty are collected by your seller and will be paid to turkish customs on your behalf
Meali = vergi ve harçlar satıcınız tarafından tahsil edilir ve sizin adınıza Türk gümrüklerine ödenir.( çeviri Google translate ile yapıldı )
Yani daha neye ısrar ediyorsun anlamadım.

The tax and duty are collected by your seller and will be paid to turkish customs on your behalf
Meali = vergi ve harçlar satıcınız tarafından tahsil edilir ve sizin adınıza Türk gümrüklerine ödenir.( çeviri Google translate ile yapıldı )
Yani daha neye ısrar ediyorsun anlamadım.
Arkadaş direct mail kullanmayacak farkındasınızdır umarım.

Arkadaş Direct mail kullanmayacak farkındasınızdır umarım.

Her üründe seçim şansı olmaz bazıları sana bırakır bazılarında mecbur ödersin. Bu da mecbur ödemen gereken bir örnek.
219 TL gönderim bedeli diyor bizden onun dışında vergi ücret alırlar mı?

Neyse birader biraz olay çıktı ama umarım anlamışsındır atığım görseldeki gibi bir ibare varsa başta senden alacağını alır satıcı sen de ürünü beklersin. Ha tavsiye eder miyim etmem, çünkü bu sefer ürünün gerçek bedelini ödersin ama bu seçeneğin olmadığı bir satıcıdan alırsan ürün tutarını az girmesini ister, ona göre de az vergi ödersin. Bence sen ikinci seçenekteki gibi yap 8-10 dolar girdir gerçek tutarı 20 -25 lira da vergi öde.

Son düzenleme:
5 dakika önce ürünüm geldi ve yine gümrük vergisi ödedim. Ürün 1.5 TL vergi 16 TL. TR'den alsam zaten aynı fiyat, yazık.

Geri
Yukarı