Aliexpress Gümrüğe takılma

İş yerinde olduğum için kargo çalışanı 60 yaşındaki annemle muhattap olmuş. Kusura bakmayın eve gidince annemi bir güzel azarlarım neden sormadın diye... İlk siparişim olduğu için, bilgim olmadığı için Google’da istediğim sonucu bulamadığım için buraya konu açtım. Çünkü bu forumun samimiyeti ve bilgisi beni doğru yönlendiriyor. Yine de teşekkürler meşgul olup yardım etmediğiniz için. :)

Anneni azarlama kadın nereden bilsin yahu?

Anneni azarlama kadın nereden bilsin yahu?

Yok arkadaşa gönderme baabında hocam. Öyle şey olur mu başımın tacı ses yükseltilir mi anneye.
Ödemeniz gerekiyor.

Evime en yakın PTT'ye mi ödeme yapmam gerekiyor?
Gidip ödüyorsun. Artık gümrüğe takılmak diye bir şey yok. Her ürün vergiye tabii tutuluyor. Buna yakalanmak demenin bir anlamı yok.

Ödeme PTT kargoya mı yapılıyor hocam?

Olabilir ama bunu sorgulamak size düşmez. Eğer böyle bir düşünceniz var ise kendinize saklayın, kimse sizin bu şekildeki düşüncelerinizi görmek zorunda değil.

Burası bir "forum" olduğu için herkes özgürce fikrini belirtebilir. Siz nasıl benim görüşüme özgürce eleştirinizi belirttiyseniz ben de konuya eleştirimi belirttim. Görmek istemiyorsanız, düşüncemden rahatsız oluyorsanız okumayıp geçebilirsiniz ya da okuyup görmezden gelebilirsiniz. İyi forumlar.

Forumu çöpe çeviriyorlar bir de üste çıkmaya çalışıyorlar.
İthamlarınıza ve cümlelerinize dikkat ederseniz sevinirim hocam. Farkındaysanız bana laf atan kişi siz olmanıza rağmen size karşı hiç saygımı bozmadım. Yanlış bir şey yapmış olsam forum moderatörlerinden veyahut yöneticilerinden bir uyarı alırdım. Ne yaptım da çöpe çevirmişim forumu?

Arkadaşlar eve gelen kâğıtta bilgilendirme yapılmış. Gümrükten geçmeyen malzemeleri merkezde 7 gün tutuyorlarmış. Gidip ödeme yaptıktan sonra ürünü alabiliyorsunuz. Eğer ödeme yapmazsanız iadesi için geri yurtdışına dönüyormuş. Verilen kâğıtta adres yazıyor.

Çözülmüştür konu kapanabilir.

Geri
Yukarı