Aliexpress gümrük vergisi

Eski vergisiz günler çok güzeldi. 10 sene önce 2 liraya aldığım ürün için cebimden sadece 2 TL çıkıyordu.
Aynen öyle millet her şeyi Çin'den alıyordu. Al-sat yapan çoktu. Siparişi verirdin unuturdun. 2 ay sonra kapıya bakıyordun kargo geliyordu. Devlet tabii bu olaya hemen el attı. Artık peşin vergili satıcılarda ucuz ürün yine ucuz vergili çıkıyor ama nakliye parası çok.

Aynen öyle millet her şeyi Çin'den alıyordu. Al-sat yapan çoktu. Siparişi verirdin unuturdun. 2 ay sonra kapıya bakıyordun kargo geliyordu. Devlet tabii bu olaya hemen el attı. Artık peşin vergili satıcılarda ucuz ürün yine ucuz vergili çıkıyor ama nakliye parası çok.
En iyisi de bence öyle olmalı. Umarım bütün satıcılar öyle satışa geçer çünkü kargo eline geliyor bazen paran olamıyor ödeyebilmek için alamıyorsun. Direkt satın alırken ödemek daha mantıklı.

En iyisi de bence öyle olmalı. Umarım bütün satıcılar öyle satışa geçer çünkü kargo eline geliyor bazen paran olamıyor ödeyebilmek için alamıyorsun. Direkt satın alırken ödemek daha mantıklı.
Öyle satıcıları biraz bulmak zor. Anca sepete ekleyip görebiliyorsunuz. Mesala arkadaşın attığı saat bedava. Lâkin 3.30 dolar yol parası var. 60 cent de vergi. 4 dolar de gitsin. 32-35 TL yapar. Yine iyi mi iyi akıllı saatim olmasa alırdım.

Öyle satıcıları biraz bulmak zor. Anca sepete ekleyip görebiliyorsunuz. Mesela arkadaşın attığı saat bedava. Lâkin 3.30 dolar yol parası var. 60 cent de vergi. 4 dolar de gitsin. 32-35 TL yapar. Yine iyi mi iyi akıllı saatim olmasa alırdım.

Galiba o saati kargo ücreti vermeden de sipariş edebiliyorsunuz hocam. Şimdi kontrol ettim Polonya, İspanya ve Fransa'yı seçerseniz Türkiye'ye gönderiyorlar muhtemelen çünkü gönderilemez yazmıyor. Ama vergi fiyatı yükselir mi onu bilemem hesabıma giriş yapıp bakmadım.

Galiba o saati kargo ücreti vermeden de sipariş edebiliyorsunuz hocam. Şimdi kontrol ettim Polonya, İspanya ve Fransa'yı seçerseniz Türkiye'ye gönderiyorlar muhtemelen çünkü gönderilemez yazmıyor. Ama vergi fiyatı yükselir mi onu bilemem hesabıma giriş yapıp bakmadım.
Evet ben de kontrol ettim ama Fransa gibi yerlerden gelmiyor diye biliyorum. Sipariş veriliyor ama vergi peşin değil. Ne kadar gelir bilemem.
Elin Çinlisi ürünü bedavaya yolluyor. Devlet vergi aliyor. :D

Evet ben de kontrol ettim ama Fransa gibi yerlerden gelmiyor diye biliyorum. Sipariş veriliyor ama vergi peşin değil. Ne kadar gelir bilemem.
Elin çinlisi ürünü bedavaya yolluyor. Devlet vergi aliyor. :D

Ama bu işe bir el atılması şarttı ya hocam düşünsenize adam buradan 100-200 tane böyle 10 kuruşa saat alıyor 50-100TL'ye tanesini satıyor çok adil olmazdı bence.

Bu tarz indirimlerde 1 tane alma ile sınırlandırılmış sanırım hocam.
Bir şekilde o indirimler emin olun geçilirdi hocam. Yeni kullanıcılara özel indirim yazıyor her seferinde yeni hesap açtığınızda indirim geliyor bu olayı kupon kardeşliği varken çok tekrarladım hatta bir program bile yazmıştım onun için. Benim için hesap açıp linke giriyordu 60TL ürüne 60TL indirim kuponu alıyordum.

Geri
Yukarı