AliExpress gümrükte malın alıkonulması

yunus doğruu

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba. AliExpress'ten işlemci siparişi verdim, 17 track uygulamasından kontrol ettiğimde ürün Türkiye gümrüğünde alıkonulmuş olarak gözüküyor. Daha önce böyle bir durum yaşayan varsa beni bir aydınlatabilir mi? Bu durumda benim ne yapmam gerekiyor bu ürün gelir mi yoksa iade mi geçer bizim gümrük?

Dosya Ekleri

• Screenshot_2022-01-17-21-18-28-584_yqtrack.app.jpg
    Screenshot_2022-01-17-21-18-28-584_yqtrack.app.jpg
    56,8 KB · Görüntüleme: 160
  • Screenshot_2022-01-17-21-17-33-623_yqtrack.app.jpg
    Screenshot_2022-01-17-21-17-33-623_yqtrack.app.jpg
    54,6 KB · Görüntüleme: 163
Merhaba. AliExpress'ten işlemci siparişi verdim, 17 track uygulamasından kontrol ettiğimde ürün Türkiye gümrüğünde alıkonulmuş olarak gözüküyor. Daha önce böyle bir durum yaşayan varsa beni bir aydınlatabilir mi? Bu durumda benim ne yapmam gerekiyor bu ürün gelir mi yoksa iade mi geçer bizim gümrük?

PTT'den sorgulama yapın.
Hangi gümrükte bakalım.

Aliexpress takip numarasi var sadece, PTT yok.

İade olmadan ürünü almak istiyorum indirim kullanıp almıştım ürüne ihtiyacım var.
Bir şey olmaz derdim ama olur. Ürünün vs zarar görmez ama aldığın ürün kaç tl ise bir tane de devlete alıcaksın. Çok ciddi vergi alıcaklar. Bu yüzden diyorum yurt dışından elektronik ürün almayın şansınıza gümrükte kalırsa şimdi çok ağır vergi ödeyip alman gerekecek.

Ürünü 97 liraya aldım en fazla ne kadar vergi isteyebilirler ki?

Deniyorum hemen.
@zeki1981 çıkmadı. Gümrük sorgulama veya gümrükle görüntüleme gibi bir şeyler yok mudur oradan baksam?

Onlar tek sayfa üzerinden yor.

Aliexspres sayfasına girip order altında başka bir takip numarası bakın.
PTT de mutlaka görünür.

Yeni konular

Geri
Yukarı