AliExpress güncel vergi durumu nedir?

Quiong

Decapat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Bilgisayar Muhendisligi Öğrencisi
Cyberdeck projem için AliExpress'den LCD Controller board, kulaklık vb belli başlı ürünler alacağım. En son 6-7 ay önce bir şey alırken vergiler kargonun içinde sepette gözüküyordu, ekstra bir vergi ödememiştim. Şu an alacaklarımda ücretsiz nakliyat yazıyor ve sepette vergi gözükmüyor. Yine de ekstra vergi çıkar mı? Alacaklarım arasında en yükseği 650 TL'ye denk geliyor. ÖTV vb. eklenir mi? Eklenirse alt fiyat limiti nedir? (satıcıdan ürün bedelini daha az yazmasını isteyeceğim)

Son düzenleyen: Moderatör:
Cyberdeck projem için AliExpress'den LCD Controller board, kulaklık vb belli başlı ürünler alacağım. En son 6-7 ay önce bir şey alırken vergiler kargonun içinde sepette gözüküyordu, ekstra bir vergi ödememiştim. Şu an alacaklarımda ücretsiz nakliyat yazıyor ve sepette vergi gözükmüyor. Yine de ekstra vergi çıkar mı? Alacaklarım arasında en yükseği 650 TL'ye denk geliyor. ÖTV vb. eklenir mi? Eklenirse alt fiyat limiti nedir? (satıcıdan ürün bedelini daha az yazmasını isteyeceğim)
10 dolar yazmasını iste 15-20 tl civarında vergi ödersin.

Merhabalar. Aliexpress'ten ürün almak istiyorum araştırdım fakat net bir sonuca ulaşamadım almak istediğim üründe teslimat ücreti ve alacağım ürünün fiyatı çıkıyor bunun dışında ek bir ücret öder miyim?

Çok teşekkür ederim. 2 kez yurtdışından alışveriş yaptım aliexpress ve joom sitesinden kapıda ek bir ücret çıkmadı. Umarım aynı şekilde tekrar bir ücret çıkmaz. Ürün Fransa'dan geliyor ve teslimat ve ürünün fiyatı yazıyor. Acaba kapıda ekstra bir ücret çıkar mı? Vergi ödeme sayfasında gözükmüyor. Ödeme ekranı şu şekilde:

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2021-10-28 234434.png
    Ekran görüntüsü 2021-10-28 234434.png
    70,9 KB · Görüntüleme: 42
Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı