Aliexpress Ininal Karttan Alılşveriş Yapmıyor

OkanKarali0053

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Meslek
Grafik
Arkadaşlar kartimda 400 TL yatirdim ama alacağim 415.56 TL gittim bir daha yatirdim 15 TL. Günler "Your card has insufficient funds or is over credit limit." hata çikiyor bir daha gittim yatirmaya 10 TL hatirdim toplam 430 TL oldu ama yine almadi ayni yazi.

Döviz çeviriminde ciddi bir fiyat farkı çıkıyor. Orada yazan TL değerinden en az %15 fazla para koyun. Para öderken siz TL olarak ödüyorsunuz, sonra bir aracıda o başka bir para birimine dönüyor, ondan başka bir para birimine dönüyor vs. derken aradaki tüm komisyonları da ödüyorsunuz. $ ya da € olarak ödeyebiliyorsanız doğrudan öyle ödeyin, TL olarak hiç uğraşmayın.

Döviz çeviriminde ciddi bir fiyat farkı çıkıyor. Orada yazan TL değerinden en az %15 fazla para koyun. Para öderken siz TL olarak ödüyorsunuz, sonra bir aracıda o başka bir para birimine dönüyor, ondan başka bir para birimine dönüyor vs. derken aradaki tüm komisyonları da ödüyorsunuz. $ ya da € olarak ödeyebiliyorsanız doğrudan öyle ödeyin, TL olarak hiç uğraşmayın.

tl ile ödebiyebilirim $ ya da € nasil ödeyebilirmi ki ?

415 tl ye kaç tl yatirmam gerek

İninalin sitesinde yazan döviz kuru farkı %7. Doların 5,45 olduğunu düşünürsek ek fiyatla beraber 5,84 civarı bir kurdan hesaplıyor İninal. Ürün 75 dolar olduğuna göre ortalama 440 TL bakiyenizin olması gerekli. Bu ürün 2. el olduğu için bu kadar para vermek mantıksız. Türkiyeden ikinci el alın, 400 TL'yi geçmeyen bir piyasası var.

İninalin sitesinde yazan döviz kuru farkı %7. Doların 5,45 olduğunu düşünürsek ek fiyatla beraber 5,84 civarı bir kurdan hesaplıyor İninal. Ürün 75 dolar olduğuna göre ortalama 440 TL bakiyenizin olması gerekli. Bu ürün 2. el olduğu için bu kadar para vermek mantıksız. Türkiyeden ikinci el alın, 400 TL'yi geçmeyen bir piyasası var.
dolar 4.35 falan olsa 430 tl ye alirmi ?
ben bunu 73.94 dolara aliyorum 1 dolar indirim kponum var

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı